خانه / اخبار گلستان / شهردار خبر داد: احداث دهکده گردشگری درگنبد کاووس

شهردار خبر داد: احداث دهکده گردشگری درگنبد کاووس

شهردار گنبد کاووس از احداث دهکده گردشگری در این شهرستان خبر داد.
طعنه گنبدی در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: این دهکده گردشگری به مساحت 50 هکتار در کیلومتر 15 جاده داشلی‌برون با امکاناتی چون زمین فوتبال، زمین والیبال، مانژ اسب، پارکنیگ، فضای تفریحی و آمفی تئاتر احداث خواهد شد.
وی با اشاره به این‌که این طرح گردشگری با مشارکت شورای شهر، شهرداری و بخش خصوصی انجام می‌شود اظهار داشت: برآورد اولیه این طرح 25 میلیارد تومان بوده و مقرر شده تا طراحی، ساخت و بهره برداری از آن به عهده سرمایه‌گذار باشد.
گنبدی همچنین از راه‌اندازی یک کشتارگاه صنعتی در گنبد کاووس با مشارکت بخش خصوصی، تا ۱۵ ماه آینده خبر داد.
وی با بیان این‌که شرق گلستان و شهرستان گنبدکاووس به عنوان قطب دامپروری شناخته می‌شود خاطرنشان کرد: این کشتارگاه قادر است روزانه، یک‌هزار رأس دام سبک و 150 راس دام سنگین را کشتار کند.
وی با اشاره به این‌که مبلغ برآورد شده برای سرمایه‌گذاری در این طرح 7 میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: این در حالی است که این سرمایه‌گذار بخش خصوصی قادر است تا 15 میلیارد تومان نیز در این بخش سرمایه‌گذاری کند.
شهردار گنبدکاووس یادآور شد: با توجه به اینکه در زمان عملیات اجرایی ، کشتارگاه سنتی قادر به فعالیت نیست، تصمیم گرفته شد کشتارگاه برای مدتی به آزادشهر منتقل ‌شود.
گنبدی اضافه کرد: بر همین اساس مقرر شده است که شهرداری آزادشهر نسبت به راه اندازی دستگاه پیش سردکن و تأمین منبع آب اقدام کند.

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *