خانه / اخبار اقتصادی / شرکت دهکده اقتصادی بین‌المللی امید جلین یک‌ساله شد

شرکت دهکده اقتصادی بین‌المللی امید جلین یک‌ساله شد


به گزارش سرزمین جم، نخستین سالروز تأسیس شرکت دهکده اقتصادی بین‌المللی‌امیدجلین که با توجه به آوازه تعاونی اعتبار امید جلین در کشور به این نام ثبت‌شده و در طی یک سال از فعالیت خود قدم‌های خوبی را برداشته روز پنجشنبه 16آذرماه با حضور اعضای هیئت‌مدیره شرکت‌های وابسته، مدیران عامل،بازرسان قانونی، اعضای شورای شهر و شهردار شهر جلین، مدیر امور شعب استان گلستان موسسه اعتباری ثامن، فرماندار اسبق گرگان به همراه اعضای هیئت‌مدیره، مدیرعامل و کارکنان دهکده اقتصادی برگزار شد.
در این مراسم آقای غلامرضا پایین محلی مدیر امور شعب استان گلستان موسسه اعتباری کاسپین و رئیس هیئت‌مدیره دهکده اقتصادی بین‌المللی‌امیدجلین اظهار داشت : در سال گذشته بیش از نود درصد سهام شرکت‌ها که در اختیار تعاونی اعتبار امید جلین بود را کاهش و با سهامداران جدیدی که از عموم مردم و از سطح 14 استان می‌باشند وارد سرمایه‌گذاری شدیم و توانستیم اشتغال بیش از ۴۷۰ نفر به‌طور مستقیم و تعداد بی‌شماری که به‌صورت غیرمستقیم در استان مشغول فعالیت هستند را حفظ کنیم.
وی تصریج کرد: به لحاظ سرمایه مبلغ قابل‌توجهی سرمایه ثبتی داشته که کمتر شرکتی در استان گلستان پتانسیل این‌چنین دارد و به دنبال این هستیم که با سرعت بیشتری مسیر توسعه اقتصادی استان را دنبال کنیم.
مدیر امور شعب استان گلستان موسسه اعتباری کاسپین همچنین عنوان کرد: در آینده به دنبال راه‌اندازی پروژه گردشگری شامل هتل، پارک‌هایآبی،منوریل، تله‌کابین، باغ پرندگان، جاده سلامت و … با سرمایه‌گذاری2.000 میلیارد ریالی هستیم که با همراهی دستگاه‌های اجرایی استان به دنبال آخد مجوزهای آن هستیم.
پایین محلی همچنین در خصوص وضعیت موسسه اعتباری کاسپین نیز گفت: هشت ماه بحرانی را که در موسسه طی کردیم از هشت سال دفاع مقدس سخت‌تر بود و تمام تلاشمان را کردیم که با مشتری همراه باشیم و نتیجه نیزبه دست آوردیم و خدا را شاکر هستیم که با همراهی مشتریان عزیز و مدیریت بانک مرکزی در حال عبور از بحران می‌باشیم.
وی در ادامه افزود: با شروع پرداخت وجوه به مشتریان دید مثبتی ایجاد شد و با برنامه‌ای که در شعبات داریم فشارهای موجود نیز کاهش و انتظار داریم تا یک ماه فشار نقدینگی تداوم داشته باشد لیکن مطمئن هستیم که از این بحران نیز عبور می‌کنیم.
مدیرامورشعب استان گلستان موسسه اعتباری کاسپین در پایان تاکید کرد: وحدت و همدلی هر کاری انجام‌شدنی است و با دوری از احساس منفی که ترمز موفقیت است و با افکار مثبت به خودباوری رسیده و مسیر موفقیت را هموار می‌نماییم.
راه اندازی پروژه بزرگ گردشگری گلستان از برنامه های آتی شرکت دهکده اقتصادی بین المللی امیدجلین

امیرعمادالدین، مدیرعامل دهکده اقتصادی بین‌المللی‌امید جلین در این جلسه اظهار داشت: هیئت مؤسس شرکت دهکده اقتصادی بین‌المللی‌امیدجلین در هجدهمین سالروز تأسیس تعاونی اعتبار امید جلین در 24 آبان ماه 1395 جلسه هیئت مؤسس را تشکیل وشرکت در تاریخ 16 آذرماه 1395 در اداره ثبت شرکت‌های گرگان به ثبت رسید.
وی تصریح کرد: در سال گذشته با توجه به شرایط ادغام تعاونی اعتبار امید جلین در موسسه اعتباری کاسپین و ابهامات موجود در نحوه ادغام به جهت کاهش ریسک‌های احتمالی، تصمیم بر این شد که شرکت‌های وابسته به تعاونی امید از این مجموعه به‌مرورجداشده و در زیر ید دیگری اداره گردند؛ به همین جهت دهکده اقتصادی بین‌المللی‌امیدجلین تأسیس و در ادامه شرکت‌های وابسته تعاونی به زیرمجموعه این شرکت انتقال‌یافته و دهکده به‌عنوان شرکت مادر در 4 گروه تولیدی، بازرگانی، خدماتی و ساختمانی در حال حاضر مشغول فعالیت می‌باشد.
مدیرعامل دهکده اقتصادی بین‌المللی‌امیدجلین افزود: در زیرمجموعه دهکده 13 شرکت و کارخانه با 478 کارمند مشغول به فعالیت هستند.
عمادالدین گفت: به حمدا… در 8 ماهه سالجاری به لحاظ درآمدی به 103 درصد اهداف مدنظر و به جهت سود و زیان به 99 درصد اهداف بودجه‌ای دست پیدا کردیم و حتی در گروه ساختمانی که به دلیل رکود صنعت مسکن دچار مشکلاتی شده بودیم هم‌اکنون دارای سوددهی قابل قبولی می‌باشیم.
مدیرعامل شرکت دهکده اقتصادی بین‌المللی‌امیدجلین یادآور شد: تنها مشکلی که در برخی شرکت‌های این دهکده داشتیم مربوط به انجماد نقدینگی نزد موسسه کاسپین بود که با تدابیر اتخاذشده توسط مدیران محترم موسسه کاسپین و کمک‌های بانک مرکزی این مشکل در حال رفع شدن است.
عمادالدین در ادامه یادآور شدند: از ماه‌های قبل از بحران موسسه کاسپین جلسات متعددی را برگزار کردیم و با تدابیر اتخاذشده به‌ویژه توسط مدیر محترم امور شعب حوزه استان گلستان آقای غلامرضا پایین محلی که در آن زمان درکسوت مدیر اجرایی تعاونی اعتبار امید جلین بودندشرکت‌ها از موسسه با سازوکار مشخصی منفک و به همین جهت شاهد کمترین آسیب در این حوزه بوده‌ایم.
وی در خصوص فعالیت‌های دهکده عنوان کرد: چارت سازمانی دهکده طوری طراحی‌شده که در سه بازه زمانی گذشته، حال و آینده در حال فعالیت است.
مدیرعامل دهکده اقتصادی بین‌المللی‌امیدجلین تاکید کرد:واحدهایی نظیر حسابرسی و بازرسی، حقوقی، فناوری،حسابداری مالی در حال رصد و کنترل مستمر عملیات گذشته و جاری شرکت‌ها بوده و معاونت سرمایه‌گذاری و مالی در قالب واحدهای تحقیق و توسعه و حسابداری مدیریت در حال بررسی چشم‌انداز آینده سازمان هستند.
عمادالدین یادآور شد: در بررسی چرخه عمر محصول شاهد چهار دوره تولد،رشد،بلوغ و افول محصول هستیم و شرکت‌هایی موفق می‌باشند که زمانی که محصولشان به بلوغ رسید به فکر تولد محصول جدید یا ارتقا محصول فعلی باشند تا وارد دوران افول نشده و تولد جدید را آغاز کند؛ به همین جهت واحد تحقیق و توسعه به همراه واحد حسابداری مدیریت به دنبال انجام این رسالت خطیر در دهکده می‌باشند.
عمادالدین تأکید کرد: هم‌اکنون در حال طراحی افق 1400 هستیم تا در راستای آن بتوانیم شرکت‌های وابسته دهکده را برای پذیرش در بورس آماده نماییم تا در صورت صلاحدید مجمع صاحبان سهام در آن زمان زیرساخت‌هاآماده‌شده باشند.
وی افزود: شرکت‌های وابسته دهکده بین المللی امید جلین شامل شرکت تکاد امید جلین که خود متشکل از دو کارخانه شن و ماسه ، یک معدن به همراه کارخانه پنبه هیدروفیل و دستمال‌کاغذی است، شرکت کشتارگاه صنعتی و بسته‌بندی طیور ماکیان گلستان زمین، شرکت خدمات بیمه‌ای امیدآوران فردوسی به‌عنوان نماینده حقوقی بیمه ایران، شرکت بازرگانی رهنورد ایرانیان شاهوار به‌عنوان نماینده حقوقی ایران‌خودرو و بازرگانی در خصوص واردات ماشین‌های خارجی، شرکت توسعه گردشگری سبز گشت امید به‌عنوان چارتر کننده هواپیمای کشور و با فعالیت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری در هتل اولیا مشهد مقدس، شرکت گرگان سفال امید، شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات ثمین رای، شرکت هواپیمایی کمیل گلستان پارس، شرکت چاپ و بسته‌بندی امید شمال، شرکت فرآوری کاغذ تسکا(منطقه آزاد انزلی)، شرکت ساختمانی آرمه گستر امید جلین، شرکت وصول مطالبات دادگستران امید جلین و شهر خودرو است که هم‌اکنون در کشور در حال فعالیت‌اند.
عمادالدین درادامه جلسه به تحلیل وضعیت شرکت‌های مذکور پرداخت.
نفس بادصبا مشک فشان خواهد شد         عالم پیردگربارجوان خواهد شد

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *