خانه / اخبار ویژه / سند پیشرو حرکت گردشگری را برای گلستان ترسیم می‎کند

سند پیشرو حرکت گردشگری را برای گلستان ترسیم می‎کند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان:
سند پیشرو حرکت گردشگری را برای گلستان ترسیم می‎کند
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با بیان اینکه سند پیشرو گردشگری و صنایع دستی سهم بسزایی در اشتغال استان دارند ، گفت: سند پیشرو حرکت گردشگری را برای گلستان ترسیم می‎کند
به گزارش سرزمین جم، ابراهیم کریمی در جمع مدیران دستگاه‎های اجرایی از شناسایی مزیت‎های پیشرو در حوزه صنایع دستی استان گلستان خبر داد و اظهار کرد: در راستای تحقق به سند مزیت‎های پیشرو باید قوانین متناسب با این سند تنظیم و دستگاه‎های اجرایی هماهنگی لازم را داشته باشند.
وی با بیان اینکه در سند پیشرو گردشگری و صنایع دستی سهم بسزایی در اشتغال استان دارند، افزود: صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از اقامت‎های بوم‎گردی به عنوان مزیت پیشرو تبیین شده و اقامتگاه‎های سنتی و خانه مسافر به عنوان مصادیق تاسیسات گردشگری شناخته شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان یادآور شد: در اسناد بالادستی، سند جامع، طرح تکاپو و اقتصاد مقاومتی موضوع مزیت‎های پیشرو به طور خاص پیگیری می‎شود تا فرآیندهای لازم ایجاد شود، مزیت‎های پیشرو در حوزه صنایع دستی شناسایی شده است.
کریمی با بیان اینکه با سند پیشرو درک مشترکی بین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سازمان مدیریت برنامه‎ریزی استان ایجاد می‎شود، افزود: حجم سرمایه‎گذاری، تقاضای مورد نیاز مردم، بازده سرمایه، نسبت درآمد به سرمایه‌گذاری، انگیزش، ضریب اشتغال، توزیع ثروت بین مردم و نقش آن در درآمد استان، سیاست‎های گردشگری و مسائل اقتصادی از جمله مسائلی است که در سرمایه‎گذاری و گردشگری مورد توجه قرار دارد.
وی با بیان اینکه سند پیشرو حرکت گردشگری را برای گلستان ترسیم می‎کند، خاطرنشان کرد: اسناد مزیت‎های پیشرو یک کار درون دستگاهی است که توسط کارشناسان و سازمان برنامه و بودجه استان تهیه شده است.

حتما ببینید

فوری/ حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز

صبح امروز در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، چند فرد مسلح مراسم رژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *