خانه / اخبار ویژه / سرزمین جم در گفتگو با ناصر گرزین؛ از آرامش شورای شهر گرگان تا انتخاب شهردار «دادبود»

سرزمین جم در گفتگو با ناصر گرزین؛ از آرامش شورای شهر گرگان تا انتخاب شهردار «دادبود»

ناصرگرزین در گفتگوی اختصاصی با هفته نامه سرزمین جم به بودجه ۲۲۰ میلیارد تومانی سالجاری گرگان اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم سقف بودجه شهر گرگان را با جذب سرمایه گذاران ارتقاء دهیم.
وی با بیان اینکه بودجه ۲۲۰ میلیارد تومانی زیبنده شهر گرگان نیست، افزود: اگر چه طی چهار سال گذشته اقدامات مناسبی در جهت توسعه شهر گرگان اتفاق افتاد، اما هدف شورا تنها محدود کردن گرگان در همین چند طرح نیست.
وی اضافه کرد: رفع موانع ترافیکی شهر گرگان، احداث تله کابین، پارک بازی با قابلیت تفرجگاه برای بزرگسالان، افزایش و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و توجه به ساختارهای شهری برای تردد آسانتر شهروندان و معلولان از برنامه های اولویت دار شورا و شهرداری برای بهبود توسعه شهر گرگان است.
گرزین به افزایش درآمدهای شهرداری در راستای جذب گردشگران تاکید کرد و گفت: شهرداری های استانهای همجوار با ارائه چنین طرح هایی توانستند درآمدهای خود را افزایش دادند وگرگان مستعد درآمد زایی است و میتواند بودجه های بالاتر از ۲۲۰ میلیارد تومان را تجربه کند.
این عضو شورای شهر گرگان افزود: اعتقاد دارم اعضای شوراهای قبلی و شهرداران گرگان در گذشته در جذب سرمایه‌گذار بسیار بی برنامه عمل کردند و وجود ظرفیت‌های متعدد در اطراف شهر گرگان زمینه مستعدی برای درآمد زایی شهرداری و شهروندان محسوب می شود.
وی در ادامه با اشاره به برخی انتقادها در رابطه با طرح های شهرداری گفت: با احترامی که برای منتقدان در رابطه با طرح های اجرا شده در زمان شهردار قبلی قائلیم، اما باید قبول کرد که شهر گرگان به شکل عجیب و ضربتی در زمانی کوتاه در بخش های عمرانی توسعه خوبی داشته است.
وی افزود: اصولا کار اعضای شورای چهارم و پنجم بر این بنا گذاشته شده تا اجرای طرح ها با رعایت استاندارد سازیها و در راستای سلامت شهروندان اجرائی شود.
گرزین گفت: در حال حاضر مهمترین طرح های شورا و شهرداری بازگشایی گره ترافیکی با احداث محورهای جدید دخانیات و میدان تالار است که امید داریم هرچه سریع‌تر تحقق یابد.
عضو شورای شهر گرگان با بیان اینکه گرگان به چند پل هوایی استاندارد شده دیگر نیاز دارد، گفت: در برخی مناطق گرگان پل های غیراستانداردی وجود دارد که همانند دیگر پل های مکانیزه نیازمند بازسازی است.
وی اضافه کرد: شورای پنجم بر اساس وعده‌های خود به شهروندان و در راستای ادامه توسعه شهر گرگان همچنان بر اصول خود پایند هستیم.
وی گفت: اگر چه در یک مقطع زمانی برخی اختلاف نظرها در شورای شهر موجب ایجاد وقفه در اجرای برخی طرحها شد، اما در حال حاضر جلسات و مصوبات شورا روال عادی به خود گرفته و همه اعضای شورا در تلاش هستند که و در جهت رفع موانع مشکلات شهر گام بردارند.
گرزین سلامت رفتار و پاسخگویی دو اصل مهم مدیریتی برشمرد و افزود: این وظیفه هر یک از اعضای شورا است به نیازها، خواسته ها و دغدغه های شهروندان اهیمت دهد و این مهم همواره از سوی آنان رعایت می شود.
وی گفت: شاید در همه مراجعه ها شهروندان نتوانیم باری از دوش آنان برداریم، اما به همان اندازه که برای مراجعه وقت می‌گذاریم شهروندان نسبت به ما دلگرم میشوند.
گرزین با اشاره به اینکه رسانه ها نقش مهمی در توسعه شهر گرگان دارند، گفت: آنها چشم یبینای شورا و شهرداری هستند و با انتشار مطالب انتقادی می‌توان بخش زیادی از مشکلات شهری را گره گشایی کرد.
وی در رابطه نقش رسانه ها در توسعه گرگان گفت: مسئولان شهری و اعضای شورا می‌توانند با استفاده از ظرفیت رسانه ها پیشرفت قابل توجهی در اجرای طرح ها، چگونگی اجرای آنها و نیاز شهر به طرح های مختلف، در راستای توسعه سریع‌تر گرگان قدم بردارند.
وی در مورد انتخاب شهردار جدید گرگان» دادبود» یادآور شد: شهردار جدید گرگان که انتخاب اعضای شورا بوده فردی توانمند است که سالها در بخش های مدیریتی کلان فعالیت کرده و تعامل خوبی با اعضای شورا دارد.
وی گفت: به محض تائید وی از سوی وزرات کشور شورا با همکاری وهمفکری وی برنامه های در دست اقدام خود را که توضیخ داده شد به مرحله کارشناسی و اجرا خواهد گذاشت.

حتما ببینید

فوری/ حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز

صبح امروز در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، چند فرد مسلح مراسم رژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *