خانه / اخبار اجتماعی / سخنگوی جمنا گلستان:جامعه سالم، نیازمند رسانه های منتقد است

سخنگوی جمنا گلستان:جامعه سالم، نیازمند رسانه های منتقد است

سخنگوی جمنا استان گلستان گفت: برای داشتن جامعه ای سالم نیاز به مطبوعات و رسانه های سالم،منتقد و منصف داریم، اگر این بخش سالم باشد دیگر بخش ها هم سالم خواهد بود.
فتح الله نوری، در بازدید از نمایشگاه مطبوعات استان گلستان اظهار کرد: رسانه ها سربازانی هستند که برای دفاع از سنگر حق مشغول فعالیت هستند.
وی افزود: برای داشتن جامعه ای سالم نیاز به مطبوعات و رسانه های سالم داریم، اگر این بخش سالم باشد دیگر بخش ها هم سالم خواهد بود.
سخنگوی جمنا استان گلستان گفت: اگر امروز جامعه ما نیاز به ارتقا دارد طبیعی است رسانه می تواند در این عرصه پیش قدم و پیش تاز باشد، یک ژورنالیست باید با سرعت و دقت محصول مورد نیاز جامعه را تهیه و ارائه کند.
وی تصریح کرد: نگاه های سیاسی و جریانی در کشور باعث شده تا به خدمات ما آسیب وارد کند، در بسیاری از جاها چشمانمان را می بندیم و در برخی از جاها ناملایمات را ملایمات می بینیم در حالی که خبرنگار باید فارغ از این مباحث باشد.
نوری با بیان اینکه هرچه بتوانیم در این عرصه تلاش بیشتر کنیم به جامعه خدمت بهتری کردیم، اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در جایگاه رفیعی قرار دارد و به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران امنیت در منطقه مورد توجه است.
وی افزود: برخی از ناملایمات ها همچون بی توجهی، بی دقتی، سهل انگاری، رانت ها و مفاسد در کشور وجود دارد که این ها باعث شدند تا دشمن احساس موفقیت در نقشه های خود کند.
سخنگوی جمنا استان گلستان با اشاره به اینکه امروز وظیفه اصحاب رسانه بسیار سنگین است، گفت: رسانه باید هم ملاحظات منافع ملی را مدنظر داشته باشد و هم بی رحمانه در مقابل ناملایمات برخورد کند.
نگاه به بیرون کشور را به عقب راند
وی افزود: امروز به لحاظ اینکه دولت روحانی با خوش بینی به بیرون نگاه داشت و معتقد بود اگر با کد خدا کنار بیاییم تحریم ها برطرف و مشکلات حل می شود این نگاه کشور را به عقب راند و آسیب های جدی وارد کرد، فاصله بین فقیر و غنی با شکافتی گسترده مواجه شد.
نوری اظهار کرد: بحث رانت ها و مفاسد اقتصادی در دولت به صورت عمومی به حالت گستردگی پیدا کرد، اکنون عزمی ازناحیه رهبر معظم انقلاب به صورت جد آغاز شده و در قالب جلسات منظم متولیان امور اجتماعی ماخذه می شوند.
وی تصریح کرد: رسانه ها باید توجه داشته باشند که نباید آب در آسیاب دشمن ریخت اما نباید در مقابل ناملایمات هم بی تفاوت باشند.
سخنگوی جمنا استان گلستان با اشاره به دستگیری معاون بانک مرکزی، گفت: اگر قرار بود با این کار نظام آسیب ببیند این موضوع هم نباید همچون گذشته اطلاع رسانی می شد و مردم در جریان قرار می گرفتند.
وی با بیان اینکه مدیران ما مصالح نگر هستند، افزود: از ابتدای انقلاب تا کنون هنوز هرجایی که خشت، سیمان و ساخت و ساز سازمانی باشد ما هم هستیم و هر جایی که غیر از این ها بود ما مفقود بودیم.

حتما ببینید

لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان نیازمند گلستانی توزیع شد

سرپرست کمیته امداد استان گلستان گفت: همزمان با فرارسیدن مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *