خانه / اخبار گلستان / زیرساخت‌های زیادی برای منطقه آزاد و بندر خشک اینچه‌برون نیاز است

زیرساخت‌های زیادی برای منطقه آزاد و بندر خشک اینچه‌برون نیاز است

مشاور رئیس جمهور در امور مناطق آزاد تجاری, صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: ایجاد بندر خشک در کنار منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون, فکر و تشخیص خوبی است, اما زیرساخت‌های زیادی برای این ۲ پروژه نیاز است و باید ایجاد شود.
در بازدید از منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون و ایستگاه راه‌آهن شمال شرق 2 اظهار داشت: منطقه آزاد تجاری باید بتواند ساختار و سازمانی ایجاد کند تا با فعالیت‌های توسعه‌ای, بتوان برنامه‌های توسعه را اجرا کرد.
مشاور رئیس جمهور در امور مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی افزود: این منطقه, جزء نقطه حساس و کلیدی راه ابریشم خواهد بود و برای منطقه گرگان و گلستان موقعیت ویژه‌ای ایجاد می‌کند و طرح توسعه راه آهن, باعث افزایش ظرفیت برای این منطقه خواهد بود.
بانک تصریح کرد: کشور چین طرح‌‌های بلند مدت برای حمل و نقل دارد که در این طرح‌ها حدود 4 طرح استراتژیک و اساسی دارد که یکی از آنها, مسیر راه آهن ترکمنستان به اینچه برون است.
مشاور رئیس جمهور در امور مناطق آزاد تجاری, صنعتی و ویژه اقتصادی تاکید کرد: با توسعه راه‌آهن و ایجاد منطقه آزاد تجاری, ارتباطات مهمی با چین و قزاقستان برقرار می شود و توسعه کشور در گروی ارتباط با آسیای میانه است.
وی اظهار کرد: ایجاد بندر خشک در کنار منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون, فکر و تشخیص خوبی است, اما زیرساخت‌های زیادی برای این 2 پروژه نیاز است و باید ایجاد شود.

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *