خانه / اخبار اجتماعی / روزمرگی چالش بزرگ روابط عمومی‌های گلستان

روزمرگی چالش بزرگ روابط عمومی‌های گلستان

مهین نورافروز/خبرنگار چالش روزمرگی‌زدگی از جمله مصائبی است که مدت‌ها است گریبان روابط عمومی دستگاه‌های اجرائی استان را گرفته است. وابستگی کامل این بخش به مدیریت سازمان مربوطه، موجب شده تا علاوه بر افزایش مدیریت‌مداری در نهادهای دولتی، روابط عمومی‌ها هر روز بی‌اختیارتر شوند.
این ایرادها در حالی براین مجموعه ارتباطی وارد است که این مجموعه با فقدان حرفه‌ای بودن در رابطه با ارائه آمار و اطلاعات به مخاطبان بخصوص رسانه‌ها روبرو است. به گونه‌ای که چه به لحاظ تعداد و چه به لحاظ تخصص، نیروهای موجود در روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرائی استانی و شهرستانی جوابگوی نیاز مخاطبان و مراجعان نیست.
مساله دیگر کم‌توجهی مدیران به نقش روابط عمومی‌ها در جذب مخاطبان، با گماردن افراد متخصص در این بخش است، که موجب شده تا به نوعی روابط عمومی‌ها جایگاهی در برنامه‌ریزی‌های استراتژیک و تصمیم‌گیرهای کلان نداشته باشند.
نداشتن نگاه فنی و تجربی نسبت به حوزه روابط عمومی‌ها موجب شده تا پشتوانه علمی و تخصصی آن آسیب ببیند ودر نتیجه فاقد نظریه مستقل و وامدارسایر نظریه‌های علوم اجتماعی شود.
نوع و ماهیت مدیریت و سیستمی نبودن را باید در زمره دلایل مهم ناکارآمدی برخی روابط عمومی به شمار آورد. از طرفی مشخص نبودن ماهیت و عملکرد واقعی روابط عمومی در سازمان‌ها منجر به این شده که وظایف این حوزه با دیگر واحد های سازمان آمیخته شود.
یکسان دانستن روابط عمومی و تبلیغات از دیگر مشکلات و چالش‌های اساسی در این راستا است که صاحب نظران و اندیشمندان نیز هنوز نتوانسته‌اند به یک نقطه نظر مشترک و جامع دست پیدا کنند و علت آن شاید مشخص نبودن تعریف دقیق وجامع از روابط عمومی و تبلیغات باشد.
از سوی دیگر آینده‌نگری یکی دیگر از مهمترین رویکردهای روابط عمومی‌هاست، که با همکاری و تعامل با رسانه‌های جمعی امکان پذیر است. پدیده‌ای که کمتر در روابط عمومی‌های گلستان به آن توجه می‌شود و بیشتر از این‌که رسانه‌ها نیازمند تعامل با روابط عمومی‌ها باشند، همواره آنان به دنبال دریافت اطلاعات از اصحاب رسانه در رابطه با حوزه کاری خود هستند.
نگاهی گذرا به روابط عمومی‌های استان نشان می‌دهد که در بسیاری ازموارد نقش این بخش در حد یک واحد تدارکاتچی و امور خدماتی تنزل پیدا کرده است، در صورتی‌که امروزه روابط عمومی در سطح جهانی به یک پدیده مهم و اثرگذار در عرصه ارتباطات جمعی تبدیل شده ‌است.
با توجه به این‌که روابط عمومی‌ها توانسته‌اند در یک سطح حرفه‌ای و کارشناسی منشاء خدمات ارزنده‌ای بویژه در بهبود روابط بین سازمان و مخاطبان، اثر بخشی فعالیت ها و دستیابی به دستاوردهای مطلوب در سطح افکار عمومی هستند، اما برخی از روابط عمومی‌های دستگاههای اجرائی استان دارای جایگاه قابل تعریفی نیستند. دان نگاه تخصصی و کلان به نقش روابط عمومی‌ها، موجب شده تا پس از گذشت 20 سال از زمان استان شدن گلستان، بیشتر مسئولان روابط عمومی‌های استان با پرداختن به کارهای زودبازده و چند شغله بودن در این سمت، فقط نامی از آن را یدک ‌بکشند.

حتما ببینید

انعکاس خبر در رسانه‌های استان نتیجه داد؛ پرونده کمیسیون پزشکی طاها مولانا تأیید شد

معاون توانبخشی بهزیستی استان گلستان از تأیید پرونده کمیسیون پزشکی»طاها مولانا» کودک4 ساله مبتلا به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *