خانه / اخبار اجتماعی / راه اندازی مرکز مشاوره بیمه سلامت درگلستان

راه اندازی مرکز مشاوره بیمه سلامت درگلستان

سید محمد حسینی در جلسه شورای اداری شهرستان کردکوی اظهار داشت: بیمه سلامت تحت عنوان بیمه خدمات درمانی شکل گرفته و از 1390 تاکنون مقرر شده همه صندوق‌های درمانی در بیمه خدمات درمانی تحت عنوان بیمه سلامت ادغام شوند که این قانون هنوز اجرایی نشده و تنها قسمتی از آن انجام شده است.
وی تصریح کرد: با این طرح دولت متوجه می‌شد که در حوزه سلامت مردم تا چه میزان باید هزینه اختصاص دهد، کدام بیماری را تحت پوشش بیمه قرار دهد و چه یارانه‌هایی را ارائه دهد.
مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان ادامه داد: بیش از 17 صندوق در حوزه درمان در کشور وجود دارد و قوانین هر صندوق با صندوق دیگر متفاوت است. در حال حاضر 5 صندوق زیر نظر بیمه سلامت فعالیت می‌کنند که بزرگترین آن بیمه روستائیان است.
وی گفت: در سال 1393 برای افرادی که فاقد بیمه در کشور بودند قانونی مصوب شد تا این افراد تحت عنوان بیمه سلامت همگانی بیمه شود. براساس این قانون کل جمعیت کشور تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفت، اگر چه افرادی هستند که بیمه بازنشستگی ندارند‌.
حسینی گفت: در حال حاضر از جمعیت 80 میلیونی کشور 50 درصد آن یعنی چیزی حدود 40 میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان یادآور شد: در استان گلستان یک میلیون و 300 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند و این تعداد 65 درصد جمعیت استان را شامل می شود. در شهرستان کردکوی بیش از 52 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند و این تعداد بیش از 72 درصد جمعیت شهرستان را شامل می‌شود.
وی تاکید کرد: 90 درصد فعالیت‌های حوزه بهداشت و درمان در شهرستان کردکوی برعهده بیمه سلامت است و تنها در بیمارستان کردکوی 20 میلیارد تومان هزینه ارائه می‌دهیم.
مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان افزود: دانشگاه‌ها، داروخانه‌ها و مراکز بهداشت و بیمارستان‌ها با بیمه سلامت در شهرستان کردکوی قرارداد دارند و براساس آن به بیماران سرپایی 70 درصد و بیماران بستری 30 درصد هزینه پرداخت می‌کنید.
حسینی یادآور شد: با تعداد کم نیروی اداری در بیمه سلامت کارهای بزرگی در حوزه درمان را به دوش گرفتیم و وضعیت اداری درمان در شهرستان کردکوی را خوب ارزیابی می‌شود. مردم را باید توانمند کنیم تا اطلاعات آنها از حقوق خود در خدمات بیمه سلامت افزایش یابد.
مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان تاکید کرد: بیمه سلامت یکی از برنامه‌های خود را در سال آینده به موضوع توانمندسازی و افزایش حقوق مردم از خدمات بیمه سلامت قرار داده و در کردکوی این طرح به صورت یک شهرستان پیشرو آغاز می‌شود.
حسینی گفت: در این طرح از سفیران سلامت استفاده و همیار سلامت که برای اطرافیان و خانواده‌های خود در حوزه سلامت اطلاعات ارائه می‌دهند، معرفی می‌کنیم.
وی به بکارگیری دهیارها، دفاتر آی‌سی‌تی و بهورزان در روستا در این طرح اشاره کرد و افزود: مردم به علت عدم آگاهی در حوزه سلامت هزینه‌های سنگینی را برای درمان متحمل می‌شود و بنابراین در سال آینده مرکزی را برای تماس معرفی می‌کنیم تا به مردم مشاوره دهد.
مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان یادآور شد: از شاخصه‌های مهم این طرح کاهش پرداختی‌های مردم در حوزه درمان و سلامت است و ما باید سعی کنیم که هزینه‌های درمانی مردم را کاهش دهیم. قبل از سال 1392 مردم بیش از 70 درصد برای درمان هزینه پرداخت می‌کردند و این میزان امروز به کمتر از 10 درصد کاهش یافته است.

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *