خانه / اخبار اقتصادی / رئیس سازمان برنامه و بودجه گلستان: افزایش درآمدهای گلستان در لایحه بودجه ۹۷ به ۵۵۵ میلیارد تومان

رئیس سازمان برنامه و بودجه گلستان: افزایش درآمدهای گلستان در لایحه بودجه ۹۷ به ۵۵۵ میلیارد تومان

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گلستان گفت: درآمدهای استان گلستان در لایحه بودجه سال آینده با ۲۰ درصد رشد به ۵۵۵ میلیارد تومان افزایش یافته در حالی‌که سال گذشته درآمدهای استان ۴۶۲ میلیارد تومان بود.
حسین پیش‌قدم درششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه گلستان درباره سهم استان از لایحه بودجه سال 97 اظهارداشت: درآمدهای استان در لایحه بودجه سال آینده با 20 درصد رشد به 555 میلیارد تومان افزایش یافته در حالی‌که سال گذشته درآمدهای استان 462 میلیارد تومان بود.
وی با بیان اینکه میانگین رشد اعتبارات دستگاه های اجرایی کشور 13 درصد است، افزود: اعتبارات دستگاه های اجرایی استان از 282 میلیارد تومان در بودجه سال گذشته با 15.3 درصد رشد به 325 میلیارد تومان افزایش یافته است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گلستان با اشاره به کاهش بودجه عمرانی در لایحه بودجه سال آینده گفت: بودجه عمرانی استان 37 درصد کاهش دارد و از 690 میلیارد تومان در سال قبل به 605 میلیارد تومان رسیده است.
وی به رشد اعتبارات هزینه‌ای دولت هم اشاره کرد و افزود: اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی استان به علت اضافه شدن دستگاه هایی همچون بنیادشهید و آموزش و پرورش، 9.4 درصد رشد دارد.
پیش‌قدم با اشاره به مصوبات جلسه قبلی شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهارداشت: تمهیدات لازم برای واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام اندیشیده شده و در این زمینه با دستگاه‌های اجرایی دوباره مکاتبه شد تا لیست پروژه‌ها احصاء شود.
وی اظهار داشت: در همین زمینه مقدمات کار 2 پروژه در حوزه آموزش و پرورش انجام شد تا به صندوق ذخیره فرهنگیان واگذار شود و همایش جذب سرمایه‌گذاری به منظور حضور و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در استان برگزار خواهد شد.
وی درباره مبادله موافقت نامه دستگاه‌ها هم گفت: مکاتبات جدیدی در این‌باره انجام دادیم و تاکنون 60 درصد موافقت‌نامه‌ها مبادله شده که امیدواریم تا پایان هفته این میزان افزایش چشمگیری پیدا کند.پیش‌قدم درباره ارتقاء شاخص‌های اقتصادی استان افزود: 105 میلیارد تومان برای امسال در نظر گرفته شده بود که متأسفانه مانند توازن منطقه‌ای وقتی به مجلس رفت از 6 استان به 31 استان افزایش رسید.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *