خانه / اخبار گلستان / رئیس دانشگاه منابع طبیعی و کشاورزی گلستان خبر داد؛ افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان گلستان

رئیس دانشگاه منابع طبیعی و کشاورزی گلستان خبر داد؛ افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان گلستان

 

 

به گزارش سرزمین جم، علی نجفی‎نژاد در نشست خبری در راستای تشریح برنامه‎های هفته پژوهش در استان گلستان اظهار داشت: از 14 آذر برنامه‎های هفته پژوهش را در استان گلستان آغاز خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: کشور ما به عنوان یک کشور در حال توسعه نیاز است که بتواند توسعه علمی خود را افزایش دهد و بتواند همگام با توسعه علمی جهان رشد کند.

نجفی‎نژاد با بیان اینکه رشد علمی یکی از سیاست‎های مختلف در طی دولت‎های گذشته بوده ، افزود: در دو دهه اخیر رشد خوبی در کشور داشتیم و توانستیم رتبه 16 را در تولیدات علمی کسب کنیم.

رئیس دانشگاه منابع طبیعی و کشاورزی گلستان خاطرنشان کرد:  علاوه بر رشد علمی دانشگاه‎های کشور ماموریتی که در دولت تدبیر و امید به ما واگذار شده بحث تغییر رویکرد است و باید دانشگاه‎های نسل دوم که پژوهش محور بودند به سمت دانشگاه‎های کارآفرینی ببریم.

نجفی‎نژاد ادامه داد: تقریبا از 20 سال پیش نسل دوم دانشگاه‎ها شکل گرفته و در این دهه دانشگاه‎های نسل سوم و کارآفرینی مورد توجه قرار دارد.

وی بیان داشت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان در  65 غرفه در دانشگاه منابع طبیعی و کشاورزی گرگان  دایر خواهد شد و در این نمایشگاه 13 دانشگاه دولتی، دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی حضور خواهند داشت.

رئیس دانشگاه منابع طبیعی و کشاورزی گلستان از حضور 14 دستگاه اجرایی در این نمایشگاه  خبر داد و گفت: مرکز رشد و پارک علم و فناوری در این نمایشگاه حضور فعالی دارد و دستاوردهای پژوهشی خود را ارئه خواهند کرد.

نجفی‎نژاد بیان داشت: پیش‎بینی شده در طی برگزاری این نمایشگاه 11 کارگاه برگزار شود و این کارگاه‎های آموزشی و تخصصی است که با همکاری دستگاه‎های اجرایی و کلینیک مادر تخصصی دانشگاه برگزار خواهد شد

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *