خانه / اخبار فرهنگی / رئیس دانشگاه علی اباد کتول : جذب80 درصد دانش آموختگان پرستاری دانشگاه آزادعلی آباد در بیمارستانها

رئیس دانشگاه علی اباد کتول : جذب80 درصد دانش آموختگان پرستاری دانشگاه آزادعلی آباد در بیمارستانها

رئیس دانشگاه علی اباد کتول با بیان اینکه 6 هزار و پانصد دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، گفت: این تعداد دانشجو در 156 رشته تحصیلی با رویکرد های نوین تحصیلی در حال تحصیل هستند که تعداد زیادی از آنان جذب بازار کار شده اند.
اسفندیاری مقدم افزود: تا کنون از این دانشگاه تعداد 21 هزارو 700 نفر در 5 مقطع تحصیلی فارغ التحصیل شده اند.
وی ادامه داد: در همین راستا 181 عضو هیئت علمی د 5 دانشکده این دانشگاه مشغول به تدریس هستند که در جهت توسعه و اعتلای علم و دانش فعالیت می‌کنند.
وی افزود: بیشاز 70 درصد دانش آموختگان این دانشگاه در دهه 70 وارد بازار دند که دانشگاه همچنان بر رسالت خود پایبند مانده و در نظر داریم با تاسیس دفتر کارآفرینی در این دانشگاه آمار دانشجویانی را که پس از اتمام تحصیل شاغل می‌شوند را افزایش دهیم.
رئیس دانشگاه علی آباد کتول ادامه داد: شناسایی فرصت‌های شغلی و معرفی فارغ التحصیلان نخبه برای اشتغال در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی از دیگر اقدامات است.
وی گفت: تا کنون یک اختراع ملی از این دانشگاه به ثبت رسیده و 55 اختراع دیگر در دست ثبت است.
اسفندیاری مقدم افزود: برای ارتقاء سطح علمی دانشجویان نزدیک به یکصد هزار جلد کتاب در کتابخانه دانشگاه علی‌آبادکتول گذارده شده تا دانشجویان برای تامین کتابهای تخصصی نیاز به هزینه و یا تهیه آن در خارج از دانشگاه نداشته باشند.
این مقام مسئول در دانشگاه علی آباد در رابطه با افزایش سفر داشنجویان به دانشگاههای خارج از کشور گفت: هیچگاه نمیتوان جلوی دانشجویان با استعداد را برای افزایش کسب و علم و دانش گرفت اما این وظیفه بر دوش مسئولان استانی است که پس از اتمام تحصیل بستر حضور آنان را برای توسعه استان فراهم کنند.
در ادامه معاون مالی دانشگاه با بیان اینکه این دانگاه سعی میکند با تسهیل کردن شرایط مالی نیاز تحصیلی دانشجویان را رفع کند، گفت: عقیده ما بر این است که هیچ دانشجویی نباید بخاطر نداشتن امکانات مالی از تحصیل باز بماند.
قلیان افزود: دانشگاه در این زمینه حامی دانشجو است و هیچ دانشجویی در طول دوران تحصیل نباید نگرانی از پرداخت شهریه داشته باشد.
معاون فرهنگی دانشگاه سلامت روحی و روانی انشجویان را او اولویت های این دانشگاه عنوان کرد و گفت: چنانچه به این موله مهم توجه داشته باشیم دانشجویانی با تحصیل عالیه و مثمر ثمر رای جامعه خواهیم داشت.
حسینیان افزود: در همین راستا سال گذشته با همکاری بهزیستی و کارشناسان روانشناسی کشوری برای دانشجویان تازه وارد کلاس های تست سلامت روحی و روانی برگزار و برای آنان شناسنامه سلامت صادر کردیم.
وی اضافه کرد: این طرح برای دانشجویان تازه وارد در سال تحصیلی جدید نیز اجرائی خواهد شد.

حتما ببینید

معاون جدید دانشگاه پیام نور استان گلستان معرفی شد

مراسم تکریم و معارفه معاون جدید دانشگاه پیام نور استان گلستان برگزار و رضا نورا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *