خانه / اخبار گلستان / رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان: سایه تهدید ناامنی غذایی بر 10 درصد مردم گلستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان: سایه تهدید ناامنی غذایی بر 10 درصد مردم گلستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ۱۰ درصد مردم گلستان از ناامنی شدید غذایی رنج می‎برند و اصلاح ذائقه و فرهنگ مصرف غذائی بین مردم، اولویت دانشگاه علوم پزشکی است.
به گزارش سرزمین جم از گرگان، تقی ریاحی ظهر امروز در داوزدهمین گردهمایی مدیران آزمایشگاه کنترل غذا و دارو سراسر کشور با بیان اینکه آسیب‎ها در حوزه غذا و دارو زیاد است، گفت: ۱۰ درصد مردم گلستان از ناامنی شدید غذایی رنج می‎برند و اصلاح ذائقه و فرهنگ مصرف غذائی بین مردم، اولویت دانشگاه علوم پزشکی است.
وی باید از داشته‎ها و فرهنگ و سنت خود در غذا و دارو بهره ‎بجویم، تاکید کرد: نیاز است که داشته‎های ما در بحث گیاهان دارویی به سامان برسد و بتوانیم آسیب‎های که به وجود آورده که ناشی از ناباور مردم که نابجا نیست سامان دهیم.
ریاحی تصریح کرد: ذائقه مردم و فرهنگ مصرف غذایی تغییر پیدا کرده و امیدواریم بتوانیم در بهبود ذائقه مردم در مصرف مواد غذایی قدم‎های خوبی برداریم.
وی ادامه داد: در بحث تغییر ذائقه نباید انتظار داشته باشیم که به صورت ناگهانی مردم ذائقه خود را تغییر دهند و این تغییر رفتار مستلزم همت و تلاش است.
مدیرکل آزمایشگاه‎های کنترل غذا و داروی کشور در این همایشه اظهار داشت: 97 درصد نیازهای دارویی کشور در داخل تولید می‎شود و داروهای وارداتی پیشرفته هستند و نیاز به تکنولوژی‌های مدرن دارد و برای توسعه این بخش در کشور نیازمند حمایت از زیرساخت‌های کارخانه‌های تولید داخل داریم تا بتوانیم کالاهای باکیفیت تولید کنیم.
مدیرکل آزمایشگاه‎های کنترل غذا و داروی کشور تصریح کرد: در چند روز گذشته 4 داروی هایتک تولید داخل رونمایی شد و این نشان از قدرت داروهای تولید داخل دارد و در صنایع غذایی کشور رشد خوبی داشتیم و گواه آن هم صادارت این مواد به خارج از کشور است.
وی افزود: در 32 استان کشور 58 دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد که آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت موادغذایی را بررسی می‌کنند.
مدیرکل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو کشور گفت: 57 آزمایشگاه مجهز این سازمان بر مواد غذایی در سراسر کشور نظارت می‌کنند و علاوه بر این 350 آزمایشگاه خصوصی هم در کشور فعال هستند.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *