خانه / اخبار اجتماعی / رئیس اداره بهزیستی شهرستان گنبدکاووس: مبلمان شهری گنبدکاووس مناسب استفاده معلولان نیست

رئیس اداره بهزیستی شهرستان گنبدکاووس: مبلمان شهری گنبدکاووس مناسب استفاده معلولان نیست

محمدرضا فشایی, در جلسه کمیته مناسب‌سازی محیط و مبلمان شهری گنبدکاووس اظهار داشت: متاسفانه مبلمان شهری در گنبدکاووس از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستند و معلولان دارای مشکل حرکتی, نمی توانند برای انجام فعالیت های اداری و کاری خود در گنبدکاووس تردد کنند.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان گنبدکاووس افزود: در شهرستان گنبدکاووس, حدود 8 هزار معلول وجود دارد که حدود 3 هزار نفر یعنی 40 درصد مشکل حرکتی دارند و متاسفانه مبلمان شهری در گنبدکاووس برای معلولان مناسب‌ نیست.
وی افزود: علاوه بر اینکه بیشتر ادارات ما از مناسب‌سازی محیط شهری محروم هستند, وضعیت آب‌خوری مدارس شهرستان نیز به شدت مشکل دارد و دانش‌آموزان دارای معلولیت نمی‌توانند از این امکانات به خوبی استفاده کنند.
فشایی تصریح کرد: با همکاری مغازه داران سطح شهر و تخفیف در دریافت عوارض آن ها, می توان موزاییک های پیاده روهای خیابان های اصلی که حتی مناسب افراد عادی نیست, تعویض و مرمت شود و همچنین با هزینه بسیار کم, در کنار تجهیزات بازی کودکان در پارک‌ها, یکی, 2 وسیله بازی کودکان ویژه کودکان دارای معلولیت نصب و احداث شود.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان گنبدکاووس تاکید کرد: طرح پایلوت « شهر بدون مانع» قرار بود در سال‌های گذشته در استان گلستان در حوزه گنبدکاووس اجرا شود, که شهر اینچه‌برون انتخاب شد و در این طرح, هزینه اجرای آن, 217 میلیون تومان برآورده شده و امید داریم این طرح در شهر اینچه‌برون اجرا شود.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *