خانه / اخبار گلستان / رئیس آموزش و پرورش گرگان خبر داد؛ حضور وزیر آموزش و پرورش در گرگان

رئیس آموزش و پرورش گرگان خبر داد؛ حضور وزیر آموزش و پرورش در گرگان

رئیس آموزش و پرورش گرگان گفت: با حضور وزیر دو پروژه مدرسه شهید مصطفی خمینی و دبیرستان ایرانشهر افتتاح و به بهره‎برداری خواهد رسید.
به گزارش سرزمین جم ، نصرالله کشیری در جمع مدیران دستگاه‎های اجرایی شهرستان گرگان اظهار کرد: رتبه آموزشی استان گلستان در بین 750 منطقه در رتبه 311 است و امسال برای نخستین بار رتبه آموزشی استان از میانگین کشوری بالاتر است.
وی تصریخ کرد: به طور میانگین معدل دانش‎آموزان در آزمون نهایی کشور 12.20 است و در استان گلستان معدل نهایی 12.60 درصد ارزیابی شده است.
رئیس آموزش و پرورش گرگان خاطرنشان کرد: بر اساس تجمیع و تجهیز مدارس در سال 1392 حدود 58 درصد مدارس شهرستان گرگان دو نوبته بودند و این موضوع راندمان آموزشی استان گلستان را در کشور پایین آورده بود.
کشیری با بیان اینکه سهم ما در فضای آموزشی در سال 1392 کمتر از 17 درصد بود، بیان داشت: با توجه به اینکه حدود 25 درصد دانش‎آموزان در شهرستان گرگان هستند این وضعیت نشان می‎دهد که حدود 9 درصد از میانگین استان در حوزه فضای آموزشی عقب هستیم.
وی افزود: 108 کلاس درس تا پایان مهر در اختیار آموزشگاه‎های ما قرار خواهد گرفت که این مهم بخشی از مشکلات سخت‎افزاری شهرستان گرگان را مرتفع خواهد کرد.
رئیس آموزش و پرورش گرگان به وضعیت مدارس اشاره کرد و افزود: 38 درصد مدارس شهرستان گرگان در سال 1392 تخریبی بودند که این میزان در دولت تدبیر و امید به 13 درصد کاهش پیدا کرده است.
کشیری با بیان اینکه مدرسه 36 کلاسه شهید مصطفی خمینی که هفت سال تخریبی بوده امسال به بهره‎برداری می‎رسد، تاکید کرد: دبیرستان ایرانشهر از دیگر پروژه‎هایی است که دنبال می‎کنیم و برای این پروژه 2 میلیارد و 200 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و شهرستانی هزینه شد که دو پروژه مذکور با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح و به بهره‎برداری خواهد رسید.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *