خانه / اخبار ویژه / دی ماه برگزار می شود؛ مرحله استانی چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در گلستان

دی ماه برگزار می شود؛ مرحله استانی چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در گلستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از برگزاری مرحله استانی چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در دی ماه سال جاری در استان گلستان خبر داد.
به گزارش سرزمین جم و به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشکری استان گلستان مهندس ابراهیم کریمی تشریح کرد: کنگره های استانی چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران از سوی 31 اداره کل میراث فرهنگی از شهریور تا بهمن ماه سال جاری طی یک دوره 5 ماهه برگزار می شود.
وی افزود : در این راستا مرحله استانی چهارمین کنگره تاریخ و شهرسازی ایران در دی ماه سال جاری در استان گلستان برگزار خواهد شد.
کریمی ادامه داد: کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران که سه دوره به همت مرحوم دکتر باقر آیت الله زاده شیرازی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در ارگ بم برگزار شد از رویدادهای ارزشمند فرهنگی کشورمان بعد از انقلاب اسلامی است که به دلیل محتوای علمی، هنری، فرهنگی و .. در نوع خود کم نظیر بوده است.
وی افزود : برای نخستین بار در برگزاری چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران تصمیم گرفته شده است تمامی استان های کشور به صورت ادواری کنگره تاریخ معماری و شهرسازی خود را برگزار تا این رویکرد در استان ها به جریانی تبدیل شود که به ارتقاء حفاظت از میراث فرهنگی به صورت مداوم و پایدار کمک کند.
ابراهیم کریمی در توضیح فعالیت های صورت گرفته در راستای برگزاری چهارمین کنگره توسط میراث فرهنگی استان گلستان تشریح کرد: تا کنون توسط این اداره کل ضمن تشکیل کمیته علمی و کمیته اجرایی و مشخص شدن اعضای آن فعالیت هایی از جمله بارگزاری سایت کنگره و شروع پذیرش مقالات توسط سایت، تهیه و چاپ پوستر کنگره و ارسال آن به تمامی ادارات و مراکز آموزشی استان و همچنین مراکز آموزشی عالی و دانشگاهی کشور، اطلاع رسانی از طریق مجلات، برگزاری جلسات در راستای چگونگی برگزاری، چگونگی ارسال مقالات، کارگاه ها و داوری مقالات، چاپ ویژه نامه ها و … صورت گرفته است.
وی گفت: علاقمندان جهت شرکت در این کنگره می توانند تا 20/08/1395 مقالات خود را با محوریت حوزه های فرهنگی-طبیعی، شهرها و روستاهای تاریخی، منظر فرهنگی و منظر شهری تاریخی، سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، باستان شناسی و معماری و شهرسازی، میراث معماری و شهرسازی مدرن، میراث آب و کشاورزی، میراث فرهنگی ناملموس، راه های فرهنگی و عناصر وابسته از طریق سایت www.golestan.chaui.ir ارسال نمایند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در پایان با بیان آنکه امید است با برگزاری این رویداد ارزشمند دراستان ها شاهد توجه بیشتر سازمان های دیگر به میراث فرهنگی باشیم و بتوانیم آشنایی بهتر و بیشتر استان ها با ظرفیت ها، قابلیت های تاریخی و فرهنگی نهفته در شهرها و دیگر سکونتهای زیستی همانند روستاهایش را فراهم کنیم اعلام کرد:
مرحله استانی چهارمین کنگره تاریخ و معماری و شهرسازی ایران هشتم و نهم دی ماه سال 1395 در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان برگزار خواهد شد.

حتما ببینید

فوری/ حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز

صبح امروز در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، چند فرد مسلح مراسم رژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *