خانه / اخبار فرهنگی / دکتر نجفی رییس دانشگاه پیام نور شهرستان کردکوی: محقق برتر استان های گلستان و مازندران در 8 سال متوالی

دکتر نجفی رییس دانشگاه پیام نور شهرستان کردکوی: محقق برتر استان های گلستان و مازندران در 8 سال متوالی

دکتر نجفی رییس دانشگاه پیام نور شهرستان کردکوی در 8 سال متوالی، عنوان پژوهشگر برتر را در استان های گلستان و مازندران کسب کرد.
دکتر حبیب الله نجفی اظهار کرد: در هر استان کمیته هفته پژوهش وجود دارد که این کمیته آثار پژوهشی اساتید را از دانشگاه های مختلف، بر اساس 4 مولفه جمع آوری می کنند.
وی ادامه داد: این 4 مولفه شامل فعالیت پژوهشی، مقالات چاپ شده ژورنال های داخلی و خارجی، مقالات چاپ شده در همایش علمی و طرح پژوهشی دفاع شده و کتاب های تعریف شده هستند.
این محقق بیان کرد: من در سال گذشته در مجموع در این 4 بخش 22 اثر چاپی داشتم که از این تعداد 8 مقاله علمی پژوهشی، یک طرح تحقیقاتی، دو عنوان کتاب و 10 مقاله بین المللی و ملی چاپ شده هستند.
وی در ادامه به موضوع یکی از کتاب های چاپ شده خود با عنوان علوم تربیتی و توسعه اشاره کرد و گفت: مادر توسعه، علوم انسانی و علوم تربیتی است زیرا هدف علوم تربیتی ترقی دادن یا بهتر کردن روش ها پژوهشی و آفریندگی است که بوسیله آن علوم دیگر نقش های خود را ایفا و اهداف خود را دنبال می کنند و سبب رشد و توسعه جامعه می شوند.
نجفی ادامه داد: از سال 82 تاکنون بیش از 150 اثر چاپ شده شامل کتاب، ویراستاری کتاب، تحقیقات، مقالات و پایان نامه دکتری داشتم.
این محقق با تاکید بر اینکه مقالات چاپ شده در مجلات خارجی دلیل بر ارتقاء کشور نیست، گفت: به اعتقاد من اعتبار علمی مجلات علمی پژوهشی داخلی که مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت باشد، بالاتر است.
وی ادامه داد: در 29 مهر سال 88 در همایش نقش علوم انسانی در توسعه علمی با عنوان مقاله ای در بررسی وضعیت تولید علم بر تکیه بر علوم انسانی و طرح ضرورت های اساسی آن، اینگونه اعلام کردم که چاپ مقاله در مجله خارجی اعتبار مقاله را از نظر علمی محرز نمی کند. طرح اندیشه تازه و نو، موجب اعتبار علمی مقاله می شود. از طرف دیگر تعداد مقالات ایرانی چاپ در isi دلیل ارتقاء علمی کشور محسوب نمی شود و شاخص های دیگری را باید مورد بررسی قرار گیرد.
نجفی در پایان خاطرنشان کرد: وجود معضلات اجتماعی تحت عنوان آسیب اجتماعی، ناشی از کمرنگ شدن علوم انسانی است.

حتما ببینید

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان:

آموزش ایمنی برای کودکان در دستور کار قرار گرفته است مدیر عامل سازمان آتش نشانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *