خانه / اخبار اقتصادی / دستور استاندار گلستان براي پرداخت تسهيلات کارآفريني 15 اسفند، آخرین مهلت بانک‌ها برای اعطای تسهیلات

دستور استاندار گلستان براي پرداخت تسهيلات کارآفريني 15 اسفند، آخرین مهلت بانک‌ها برای اعطای تسهیلات

استاندار گلستان گفت: بانک‌های استان موظفند تا 15 اسفندماه تسهیلات کارآفرینی را به متقاضیان پرداخت کنند.
سید مناف هاشمی در هشتمین جلسه کارگروه اشتغال استان با تأکید بر این‌که پس از گذشت این تاریخ، قصور بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قابل پذیرش نخواهد بود، اظهار کرد: بانک‌های عامل باید پول‌های ارزانی که دولت بر اساس توافق دستگاه‌های اجرایی به آنها داده است را تا مهلت مقرر در قالب تسهیلات به متقاضیان ایجاد اشتغال پرداخت کنند.
وی تأکید کرد: چنانچه هر کدام از بانک‌های عامل به هر دلیل امکان واگذاری تسهیلات ندارند نسبت به اعلام این دلایل اقدام کنند.
هاشمی تصریح کرد: از این پس دستگاه‌های اجرایی از همکاری با بانک‌هایی که علیرغم واریز منابع دستگاه‌هایی همچون بهزیستی و کمیته امداد، همکاری لازم را جهت ارائه تسهیلات اشتغال‌زا نداشته باشند خودداری کرده و از ظرفیت بانک‌های موازی بهره گیرند.
به گفته وی منابع دولتی باید از بانک‌هایی که قصد همراهی ندارند خارج و به بانک‌های همراه و همسو با اهداف اشتغال و تولید منتقل گردد.
استاندار گلستان در ادامه با اشاره به ضرورت شناسایی و بهره‌گیری از ظرفیت طرح‌های بزرگ توسط فرمانداران و مدیران گفت: از این پس طرح‌های بیش از 2.5 میلیارد تومان پس از تصویب در کارگروه استانی به کارگروه ملی ارسال خواهد شد تا از اعتبارات در اختیار وزارتخانه استفاده شود.
دکتر هاشمی با اشاره به اشتغال 18هزار و 507 نفری ایجاد شده در سال 96، خاطر نشان کرد: لازم است که این آمار با بررسی جزئیات تعهدات اشتغال‌زایی دستگاه های اجرایی مورد مورد راستی آزمایی قرار گیرد.

حتما ببینید

مدیر آموزش و پرورش گرگان: 30 درصد فضای آموزشی گرگان نیازمند بازسازی است

مدیر آموزش و پرورش گرگان از اختصاص ۲۱ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی برای ساخت فضاهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *