خانه / اخبار اجتماعی / در شورای آموزش و پرورش مطرح شد؛ هدایت تحصیلی با سند آمایش استان دنبال شود

در شورای آموزش و پرورش مطرح شد؛ هدایت تحصیلی با سند آمایش استان دنبال شود

به گزارش سرزمین جم، حسن صادقلو ، استاندار گلستان در شورای آموزش و پرورش استان گلستان اظهار کرد: سند آمایش استان نهایی شده و به محوریت‎های سند آمایش برای هدایت تحصیلی توجه شود.
وی تصریح کرد: در کوتاه مدت نمی‎توانیم تاثیر زیادی برای هدایت تحصلی داشته باشیم و بخشی از هدایت تحصیلی نیاز به سیاست‎های کلان کشور دارد.
استاندار گلستان افزود: در هدایت تحصیلی باید به ظرفیت‎های خدماتی، گردشگری، صنعت و کشاورزی استان توجه شود.
وی گفت: هدایت تحصیلی چه از موضوع نظری و اجرایی یک فرآیند است که نمی‎توانیم یک محدوده زمانی خاص برای آن تعریف کنیم.
استاندار گلستان افزود: نزدیک به 650 میلیارد تومان برای سال 1396 برای استفاده از اسناد خزانه از سوی نوبخت، معاون اول رئیس جمهور دستور گرفتیم.
صادقلو افزود: در سال گذشته نیز 350 میلیارد تومان از این اعتبارات بهره جستیم
مخدوم، مدیر کل نوسازی مدارس گلستان در این مراسم گفت: درصد دانش‎آموزان ما باید در هنرستان‎ها تحصیل کنند و استان گلستان نیاز دارد که هنرستان‎هایشان را تجهیز کند.
وی با بیان اینکه شش هنرستان را امسال تجهیز کردیم، یادآور شد: در طی سال‎های اخیر به موضوع هنرستان و تجهیز آن توجه شده است .
مدیر کل نوسازی مدارس گلستان تاکید کرد: 1.5 میلیارد تومان امسال به شکل ویژه برای هنرستان‎ها اختصاص داند.
وطنی، مدیر کل آموزش و پرورش گلستان نیز یادآور شد: هدایت تحصیلی با رویکرد آموزش و متناسب با نیازهای شغلی استان را دنبال می‎کنیم.
وی تصریح کرد: دنبال این هستیم یک الگو و راهکاری در استان داشته باشیم تا متناسب با نیازهای هر بخش خدمات، صنعت و کشاورزی هدایت تحصیلی در شهرستان‎ها انجام شود.
مدیر کل آموزش و پرورش گلستان گفت: 11هزار دانش آموز گلستانی باید به سمت رشته‎های فنی و حرفه‎ای هدایت شوند تا بهره‎وری افزایش پیدا کند و با این وضع موجود نمی‎توانیم به این مهم دست پیدا کنیم.
وطنی افزود: آموزش و پرورش هیچ اطلاعی از نیازهای شغلی جامعه ندارد و بر اساس نیازهای ما در جامعه آموزش و پرورش اقدام می‎کند.
محمد حسین کمیلی، رئیس مجمع خیرین استان گلستان در این جلسه با بیان اینکه یکی از خیرین 400 میلیون تومان برای ساخت مدرسه‎ای در نومل کمک کرده است، افزود: خیری مختلف در استان با کمک مالی 160میلیون تومانی، 280 میلیون تومانی و اهدای زمینی به مساجت 3 هزار متر برای ساخت مدارس اقدام کردند.
وی تصریح کرد: در علی آباد کتول خیری برای ساخت هنرستان اعلام آمادگی کرده ولی تا به امروز این اتفاق نیفتاده چون نقش ساختی به ما تحویل داده نشده است.
ولی الله شهابی، نماینده اولیا و مربیان آموزش و پرورش گلستان در این جلسه اظهار داشت: داشتن اطلس شغلی باعث استحصال نیازهای شغلی دانش‎آموزان می‎شود.
وی تصریح کرد: بررسی قابلیت‎های کارگاهی استان در حوزه‎های فنی و حرفه‎‎ای، مهارتی، و قابلیت تاسیسات صنعتی، مناسب سازی و بهسازی بازار شغلی استان متناسب با نیروهای مهار به کمک دستگاه‎های ذی‎ربط ، تفکی نیازهای شهرستانی و منطقه‎ای باید در هدایت تحصیلی مورد توجه باشد.
نماینده اولیا و مربیان آموزش و پرورش گلستان ادامه داد: فراهم کردن زمینه ارتباط با اشتغال در دوره ابتدایی، آموزش اولیا با استفاده از رسانه‎های استانی و ارتباط شغلی بین والدین و فرزندان و توسعه و تقویت مشاور شغلی در کنار مشاوره خانواده از دیگر مواردی است که باید در هدایت تحصیلی مورد توجه قرار بگیرد.

حتما ببینید

لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان نیازمند گلستانی توزیع شد

سرپرست کمیته امداد استان گلستان گفت: همزمان با فرارسیدن مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *