خانه / اخبار گلستان / در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران گلستان مطرح شد؛ امرار معاش، بهانه است/لزوم برخورد قاطع با دستفروشان محور زیارت

در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران گلستان مطرح شد؛ امرار معاش، بهانه است/لزوم برخورد قاطع با دستفروشان محور زیارت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان به تمامی دستگاه‌های اجرایی دخیل در حوزه حفظ حریم رودخانه و محور روستای زیارت گرگان دستور داد از تمام ظرفیت‌های قانونی برای برخورد با دستفروشان فعال در این مسیر استفاده کنند.
میرمحمد غراوی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان از طرح این موضوع در شورای تأمین استان خبر داد و گفت برخی با انجام بعضی اقدامات که وی آن را «بهانه امرار معاش»- خواند، برای مردم و مسوولان مشکل ایجاد می‌کنند.
به گزارش فارس، وی تأکید کرد: دستگاه‌های متولی در حوزه آزادسازی راه و حریم رودخانه باید در خصوص موضوع محور زیارت گرگان وارد عمل شوند.
غراوی گفت: از سوی دیگر شرکت آب منطقه‌ای و اداره‌کل راه و شهرسازی استان باید نسبت به طرح شکایت در مرجع قضایی و آزادسازی حریم راه و رودخانه محور زیارت گرگان با قدرت اقدام کند.
وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام نوروز و لزوم برخورد جدی و سریع با این موضوع، تصریح کرد: به طور قطع پس از دستور قضایی، نیروی انتظامی نیز می‌تواند با استفاده از ابزار قانونی خود نسبت به حل این موضوع اقدام کند.
به گفته او در شرایط موجود پلیس راهور نیز می‌تواند با اعمال قانون، نسبت به انتقال خودروهایی که در حریم راه به فروش اجناس مبادرت می‌کنند، اقدام کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با اشاره به سرقت برق توسط دستفروشان این مسیر برای تأمین روشنایی، اظهار داشت: شرکت برق به سرعت نسبت به تشکیل پرونده در مرجع قضایی و طرح شکایت و اقدام قانونی برای برخورد با این افراد اقدام کند.
غراوی گفت: مراعات با قانون شکنان و عدم استفاده از ابزار قانونی برای ساماندهی شهرها و روستاها باعث به وجود آمدن این وضعیت شده که امروز مدیران و دستگاه‌ها باید برای رفع این مشکل متحمل زحمات فراوان شوند.
وی تاکید کرد: در گذشته تعداد چادرها و آلاچیق‌های موجود در مسیر کمتر از 30 بود، اما امروز بیش از 80 چادر و آلاچیق در این محور وجود دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر لزوم ساماندهی و انتقال این دستفروشان و آلاچیق‌ها، خاطرنشان کرد: امکان ایجاد فضای دیگر برای انتقال و ساماندهی آنها در مسیر محور روستای زیارت وجود ندارد.
به باور غراوی این افراد به شغل خاصی مشغول نیستند و برخلاف قانون و بدون دارا بودن مجوز از نهادهای مرتبط، اقدام به فروش مواد خوراکی، غذا و توزیع قلیان می‌کنند .
او این قبیل فعالیت‌ها را ناپسند توصیف کرد.
غراوی همچنین با انتقاد از شبکه بهداشت استان گفت: چگونه شما به فعالیت مرکزی که دارای مجوز است و اقدام قانونی انجام می‌دهد نظارت می‌کنید اما بر فعالیت این دستفروشان که بدون مجوز مواد غذایی به فروش می‌رسانند هیچ نظارتی ندارید؟
وی گفت: دستگاه‌های مذکور مکلف هستند تا قبل از فرا رسیدن ایام نوروز با بهره‌گیری از ابزار قانونی نسبت به حل این مشکل اقدام کنند.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *