خانه / اخبار ویژه / درخواست رئیس شورای اسلامی شهر گرگان از معاون رییس جمهور: ایستگاه راه آهن گرگان را به مسیر بازگردانید

درخواست رئیس شورای اسلامی شهر گرگان از معاون رییس جمهور: ایستگاه راه آهن گرگان را به مسیر بازگردانید

پیرو سفر معاون اجرایی رییس جمهور به استان گلستان، رییس شورای اسلامی شهر گرگان در نامه ای خطاب به ایشان، خواستار اجرای مصوبه راه آهن گرگان-مشهد وفق دستور صریح دکتر روحانی و اصلاح مسیر فعلی شد.
به گزارش سرزمین جم؛ سیدمحمد قدس مفیدی، رئیس شورای سلامی شهر گرگان در نامه‎ای به به دکتر شریعتمداری درخواست کرد ایستگاه راه آهن گرگان را به مسیر بازگردانده شود.
در این نامه آمده است:
« مستحضرید که در سفر استانی هیأت محترم دولت به گلستان در سال 1393، شخص دکتر روحانی در دیدار مردمی خود صراحتاً شروع راه آهن «گرگان – مشهد» را از شهر «گرگان» وعده دادند تا اشتباه دولت قبل در طراحی مسیر راه آهن منتهی به «اینچه برون» – که موجب حذف ایستگاه گرگان از مسیر اصلی خط شده است- به نوعی جبران شود.
با وجود دستور ریاست محترم جمهور و مکاتبه نهاد ریاست جمهوری در این خصوص در سال گذشته برای شروع پروژه از گرگان، اما شواهد و مستندات نشان می دهد که آغاز پروژه راه آهن «گرگان – مشهد» از ایستگاه یامپی در 14 کیلومتری شمال ایستگاه گرگان خواهد بود که توفیقی در بازگرداندن مرکز استان به مسیر اصلی نخواهد داشت.
برای رفع این مشکل، پیشنهاد کارشناسان و گروه پیگیری مطالبات مردمی استان، اتصال «ایستگاه گرگان» به «ایستگاه یامپی» یا اجرای واریانت دیگر یعنی شروع مسیر از ایستگاه گرگان به علی آباد است که ظاهراً هر دو پیشنهاد دارای مطالعات و مسیریابی از سوی مشاور است.
از این رو، خواهشمندیم دستور فرمایید برای حل این موضوع که موجبات اعتراضات مردمی و مراجعات مکرر شهروندان گرگان به نمایندگانشان در شورای اسلامی شهر و مراجع ذیربط را در پی داشته، تدبیری وفق دستور ریاست محترم جمهور و مصوبه مربوطه اندیشیده شود تا در آینده برای اصلاح آن هزینه های مضاعف به دولت تحمیل نگردد.
گفتنی است طومار امضا شده از سوی شهروندان گرگان در این خصوص نیز توسط نماینده گروه پیگیری مطالبات مردمی به دکتر شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور تقدیم شد.»

حتما ببینید

فوری/ حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز

صبح امروز در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، چند فرد مسلح مراسم رژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *