خانه / اخبار گلستان / درخواست افزايش نرخ گندم از سوي بنياد توانمندسازي گندمکاران ايران

درخواست افزايش نرخ گندم از سوي بنياد توانمندسازي گندمکاران ايران

به نقل از صدا و سيماي گلستان، علي قلي ايماني در نامه به رئيس جمهور  خواسته داشت تا در سال زراعي جاري به منظور رضايتمندي و کمک به يک ميليون و 500 هزار خانوار کشاورز و تامين برخي از هزينه هاي توليد، در اعلام نرخ خريد تضميني به سقف 14هزار ريال  براي هر کيلوگرم که مطالبه گندمکاران است، توجه گردد.
رئيس خانه کشاورز گلستان در بخشي از اين نامه افزوده است که در سه سال اخير حمايت هاي دولت باعث شده که بخشي ازعقب ماندگي هاي چند سال قبل در بخش کشاورزي جبران شود و گندمکاران اميدوارند که اين حمايت ها با افزايش نرخ خريد تضميني گندم استمرار يابد.

شوراي اقتصاد، نرخ خريد تضميني گندم را براي سال زراعي 96 – 95 هنوز اعلام نکرده است، در سال زراعي قبل قيمت خريد تضميني هر کيلوگرم گندم معمولي 12 هزار و 705ريال و گندم دوروم13 هزار و 68 ريال تعيين شده بود.

اين نامه بيستم آبان سال جاري از سوي رئيس بنياد تواتمندسازي گندمکاران ايران تهيه وارسال شده است.

علي قلي ايماني رئيس بنياد توانمندسازي گندمکاران ايران و رئيس خانه کشاورز استان گلستان همچنين روز شنبه گفت: اين درخواست گندمکاران کشور تا چند روز آينده به دست رئيس جمهوري خواهد رسيد.

کشاورزان گلستان در سال زراعي قبل يک ميليون و 510 هزار تن گندم برداشت کردند که از اين ميزان يک ميليون و 364 هزار تن به مراکز خريد تضيمني شرکت غله استان تحويل شد، گندمکاران گلستان در اين بخش رتبه دوم کشوري را بعد از استان خوزستان کسب کردند.

کشت گندم در استان گلستان از نيمه هاي پاييز آغاز مي شود و برداشت آن اوايل خرداد سال بعد خواهد بود.

به گزارش ايرنا سال زراعي قبل، 381 هزار و 946 هکتار از اراضي استان به کشت گندم اختصاص داشت که 220 هزار و 721هکتار آن به صورت ديم بود.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *