خانه / اخبار ویژه / خبرنگاران با گذشت نمي‎گذارند مزار شريف رسانه سقوط کند

خبرنگاران با گذشت نمي‎گذارند مزار شريف رسانه سقوط کند

خبرنگاران استان گلستان شايد با ادمه بي‎مهري‎ها هم مثل محمود صارمي که تا لحظه آخر در کنسولگري مزار شريف به کار خود ادامه مي‎دهند و قطعا با گذشت اجازه نخواهند داد مزار شريف رسانه‎هاي جمهوري اسلامي ايران سقوط کند.
به گزارش سرزمين جم، در 17 مرداد ماه در راستاي گراميداشت و ارج نهادن به زحمات بي‎دريغ خبرنگاران استان گلستان آيين گراميداشتي در محل تالار فخرالدين اسعد گرگاني برگزار شد.
مراسم گراميداشت در حالي برگزار شد که از ورودي تالار و بنر مراسم که گويا متوليان امر حتي وقت نکرده بودن آن را به درستي آويزان کنند وتا خورده بودن مي‎شد حدس زد که قرار است با چه محتويايي برگزار شد.
انتظار خبرنگاران استان گلستان از مراسم‎هاي روز خبرنگار شايد پاسخگويي و اقدام و عمل اساسي براي برداشتن قدم‎هايي در مسير وضعيت بد معيشت، امنيت شغلي و افزايش توان خبري از سوي مسؤولان است اما مسؤولان باز هم بي راه‎هاي زيادي را در روز خبرنگار رفتند.
شايد مهمترين قسمت برنامه تجليل از روز خبرنگار را بتوان در نطق خود خبرنگاران دانست ، مدير خبرگزاري فارس استان گلستان تريبون 17 مرداد را خسته کننده و تکراري دانست ، فريده ستايشگر يکي از فعالان رسانه‎اي از تدبير مسؤولان امر نسبت به راهکار مناسب براي حل مشکلات اقتصاد مقاومتي احساس نااميدي کرد و رحمت الله رجايي يکي از پيشکسوتان عرصه رسانه به مسؤولان توصيه کرد از فرصت باقي مانده در راستاي توسعه و پيشرفت رسانه‎هاي استان گلستان بهره بجويند.
شايد اين سخنراني‎ها بيانگر اين مهم است که پازل زخم‎هاي خبرنگاري از سوي مسؤولان درمان نشده و جامعه خبرنگاري که هميشه به رسالت اصلي خود پرداخته و در روزهاي انتخابات، ميادين انقلاب اسلامي همراه و همپاي مردم به وظيفه شرعي و ديني خود اقدام کرده است انتظار عمل و اقدام اساسي از مسؤولان براي رسيدگي به مشکلات خبرنگاران را داشتند.
اين مراسم حاشيه‎هايي نيز به همراه داشته است شايد بزرگترين حاشيه اين مراسم را نحوه تجليل از برخي خبرنگاران بتوان قلمداد کرد چرا که از پيشکسوتان و محرومين و مدير مسؤولان و سرپرست‎ها عرصه خبرنگاري تجليل و ياد و خاطره‎اي از آنها شد اما مثل سنوات گذشته زنده‎هاي ميدان خبر استان و کساني که در طول سال با توليد و محتوا خوب قدم‎هاي ارزنده‎اي در استان برداشته‎اند ديده نشدند.
شايد ناديده گرفتن خبرنگاران خبرگزاري که در طي سال بالغ بر يک هزار خبر توليد مي‎کنند، نشرياتي که با گزارش و محتواي خوب چراغ نيم خاموش هفته‎نامه‎ها و نشريات استان را روشن نگه داشته‎اند و خبرنگاراني که مانند رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم با قلم خود در حال صيانت از انقلاب هستند باعث شود که برخي از اين فعالان رسانه‎اي با انگيزه کمتري قلم بزنند.
حاشيه ديگري که مي‎توان به آن اشاره کرد دعوت نشدن از صنف‎هاي و تشکل‎هاي فعال رسانه‎اي استان گلستان و همکار خانه مطبوعات مانند اعضاي انجمن صنفي و بسيج رسانه براي نطق و ارائه نظر بود.
البته اين صنف‎ها تنها کساني نبودن که تريبون از آنها دريغ شد و روزنامه‎هاي سراسري وهفته نامه هاي استاني نيز در همان جلسه به نحوه ارائه تريبون به نمايندگان خبرنگاران استان گلستان اعتراض کردند.
يکي از موضوعات ديگري که شايد بتوان به آن اشاره کرد بي‎احترامي ناخواسته معاون استاندار گلستان به بيانات يکي از نمايندگان خبرنگاران دانست که بخشي از سخنان را بي‎خردانه بيان کرد در صورتي که اين نماينده خبرنگاران نمونه علني را از دعوت نشدن در شوراي فرهنگ عمومي مثال زده بود.
شايد تاثيرگذار ترين قسمت برنامه امروز را سخنان همسر مرحوم قليچلي که حبيب الله را يک دنيا عشق معرفي کرد و با اشک حلقه زده در چشمانش از اينکه اصحاب رسانه استان گلستان ياد و خاطره آن را زنده نگهداشتند دانست.
به هر حال خبرنگاران استان گلستان شايد با ادمه بي‎مهري‎ها هم مثل محمود صارمي که تا لحظه آخر در کنسولگري مزار شريف به کار خود ادامه مي‎دهند و قطعا با گذشت اجازه نخواهند داد مزار شريف رسانه‎هاي جمهوري اسلامي ايران سقوط کند.داوود خاندوزی

حتما ببینید

فوری/ حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز

صبح امروز در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، چند فرد مسلح مراسم رژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *