خانه / Uncategorized / جزئیات پیدا شدن دو نفر از کوهنوردان مفقود گلستانی

جزئیات پیدا شدن دو نفر از کوهنوردان مفقود گلستانی

مسئول امداد و نجات هلال احمر شهرستان گرگان تشریح کرد,
جزئیات پیدا شدن دو نفر از کوهنوردان مفقود گلستانی
مسوؤل امداد و نجات هلال احمر شهرستان گرگان مه گرفتگی ارتفاعات توسکستان را دلیل اصلی گم شدن دو کوهنورد گرگانی دانست .
به گزارش سرزمین جم و به نقل از مهر، سید طه میرصادقی مه گرفتگی ارتفاعات توسکستان را دلیل اصلی گم شدن دو کوهنورد گرگانی دانست و افزود: پس از چهار شبانه روز و نزدیک به ۹۰ ساعت جستجو در نهایت ساعت ۹ و ۴۵ دقیقه صبح سه شنبه، دو کوهنورد گرگانی که از عصر جمعه در ارتفاعات توسکستان گم شده بودند در منطقه ترنه توسکستان پیدا شدند.
وی در رابطه با وضعیت این دو کوهنورد گفت: این دو کوهنورد در حالی پیدا شدند که یکی از آنها از ناحیه پا دچار پیچ خوردگی و تاول شده بود و فرد دیگر در سلامتی به سر می‌برد.
مسئول امداد و نجات هلال احمر شهرستان گرگان افزود: در این چهار روز بیش از ۴۰ نقطه شامل پرتگاه‌ها، دهنه باغشاه، قرن آباد و … مورد جستجوی زمینی و هوایی قرار گرفت.
میرصادقی در رابطه با چگونگی گم شدن دو کوهنورد یادآور شد: این دو نفر از گروه جدا شده و به دلیل مه گرفتگی منطقه و نبود دید کافی مسیر را گم کرده بودند و لازم است از تمام کوهنوردانی که به شکل گروهی اقدام به کوهنوردی می‌کنند درخواست کنم به هیچ وجه از گروه جدا نشوند.
وی خاطرنشان کرد: در این چهار روز ۱۴۴ نجاتگر، ۳۶ تیم عملیاتی، ۱۵ تیم کوهنوردی، یک فروند هلی کوپتر، دو قلاده سگ و … حضور داشتند همچنین هیئت‌های اتومبیلرانی و کوهنوردی شهرستان گرگان هم ما را در این عملیات یاری کردند./مهر

حتما ببینید

نسخه PDF شماره52 -3بهمن ماه 96

برای دانلود کردن نسخه PDF شماره50: 5دی 96اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *