خانه / اخبار اجتماعی / توماج فرماندار شهرستان گمیشان : 170پروژه به ارزش 103 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شده است

توماج فرماندار شهرستان گمیشان : 170پروژه به ارزش 103 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شده است

فرماندار گمیشان عنوان کرد:مجموع 170پروژه های اقتصادی وعمرانی به ارزش 103میلیارد تومان انجام شد
توماج فرماندار شهرستان گمیشان گفت: در مجموع 170پروژه به ارزش 103 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شده است .
امیر شیر توماج در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت وتبریک هفته بسیج اظهار کرد: بسیج تنها مربوط به بعد پیروزی انقلاب اسلامی نیست در زمان پیامبر در برابر دشمنان خطری احساس میکردند تشکیل بسیج مردمی میداد.
وی با اشاره به اینکه گمیشان قدیمی ترین شهرداری استان را در این شهرستان از سال 1309 داریم، افزود: در این شهرستان صنایع دستی از جمله قالیچه، قالی، گلیم بافی، نمد، پشتی، روسری ترکمنی و غیره رواج دارد.
توماج با بیان اینکه گمیشان ظرفیت های گردشگری زیادی دارد، تصریح کرد: منطقه گردشگری ساحل شهر گمیش تپه، ساحل شنی، تالاب بین المللی گمیشان، گل فشان، بافت تاریخی گمیشان، موزه مردم شناسی و دیوار دفاعی قزل آلان( دیوار دفاعی گرگان) از جمله مناطق گردشگری در این شهرستان هستند.
فرماندار گمیشان اظهار کرد: یکی از اولویت های اصلی ما در این شهرستان چهار باند کردن مسیر بندرترکمن به گمیشان به جهت کاهش بار ترافیکی و افزایش ایمنی است.
وی با بیان اینکه بر اساس آمارها نرخ بیکاری در این شهرستان 21/4 اعلام شده است، گفت: توسعه سایت میگو باعث ایجاد اشتغال بیشتر شده و کاهش صید غیر مجاز دریا را به دنبال داشته است.
وی ادامه داد:50هزار دام سنگین و13هزار دام سبک در گمیشان است وامیداریم بندر سبز منطقه ازاد تجاری بتوانند در مجلس تایید شود تا بتوانیم از مزایای منطقه ازاد استفاده کنیم.
فرماندار گمیشان خاطرنشان کرد: احداث شهرک پروش گیاهان دارویی و احداث پیست موتور سواری در مراتع را در دست اقدام داریم.
فرماندار گمیشان گفت :جاده گمیشان بندرترکمن قصد چهار بانده کردن داریم چرا که امار ثبت شده طول 24ساعت 10هزار خودرو تردد میکنند در این مسیر وشاهد تصادف های زیادی هستیم ومسیرهای جاده ای خود را افزایش دهیم.
توماج تعداد کل پروژه عمرانی افتتاح وکلنگ زنی شده در این شهرستان را 148 مورد با اعتبار 76 میلیارد تومان برشمرد و گفت: تعداد کل پروژهای اقتصادی 22 مورد با اعتبار 26 میلیارد بوده و برای 842 نفر ایجاد اشتغال شده است.
توماج در ادامه :از پروژه های یک سال گذشته گمیشان نام برد،افتتاح مرکز بهداشت ،واحد تکثیر میگو با ظریفت 100میلون،اسفالت معابر شهری، افتتاح سالن رزمی از پروژهای مهم یک سال گذشته گمیشان بود.
وی در اخر خاطر نشان کرد:کلنگ زنی کارگاه تکثیر میگو 100میلون قطعه ای با اعتبار 10 میلیارد ریال با اشتغال 30 نفر انجام شده است و در گمیشان 325 مورد ازدواج و25مورد طلاق صورت گرفته است.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *