خانه / اخبار گلستان / توسعه زير ساخت هاي درمان درگلستان افتخاري بزرگ براي کشوراست

توسعه زير ساخت هاي درمان درگلستان افتخاري بزرگ براي کشوراست

 

در بازديد معاون درمان وزارت بهداشت از پروژه هاي سلامت استان عنوان شد:

 

معاون درمان وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکي  در جمع هيأت رئيسه ،مديران ارشد دانشگاه علوم پزشکي گلستان ومديران کل سازمانهاي مرتبط  توسعه زيرساخت‎هاي درماني استان را از آغاز برنامه تحول نظام سلامت چشمگير توصيف کرد وآن را افتخاري براي استان وحتي کشور عنوان کرد

دکتر آقاجاني افزود: توسعه بلوک‎هاي زايمان، اي. سي. يو، راه‎اندازي چهار کلينيک تخصصي،  توجه به خدمات مراقبتي در بيمارستان‎ها، دسترسي مردم به مرکز قلب مجهز براي خدمات داخلي قلب و توجه ويژه به بخش نرم افزاري و سخت افزاري در يک نقطه اتکاء جدي براي دانشگاه واستان به شمار مي‎رود.

وي نمونه بارزتلاش دولت يازدهم در افزايش تخت هاي بيمارستاني را مي توان در استان گلستان به همت همکاران عزيزمان مشاهده کرد که در سه سال گذشته از عمر دولت حدود 800 تخت معادل 50 درصد تخت هاي بيمارستاني موجود استان ايجاد و مورد بهره برداري قرار گرفت.

وي خاطر نشان کرد: به همت دانشگاه علوم پزشکي طرح بيمارستان تخصصي کودکان در استان گلستان آماده خواهد شد و ما نيز در وزارت بهداشت و درمان آمادگي داريم اين طرح را حمايت کنيم تا استان گلستان يک مرکز ارجاعي و فوق تخصصي کودکان داشته باشد.

دکتر آقاجاني با بيان اينکه همکاري دانشگاه با بيمه سلامت فرصتي را براي کنترل هزينه‎هاي درمان ايجاد خواهد کرد، گفت:  امروز در استان گلستان بازديد فشرده‎اي از بخش‎هاي حوزه  درمان داشتيم و شاهد آن بوديم که اقدامات ارزنده‎اي در اين حوزه در استان گلستان از نظر نرم افزاري و سخت افزاري اتفاق افتاده است.

وي تصريح کرد: استان گلستان تا قبل از طرح تحول سلامت يک هزار و 600 تخت بيمارستاني داشت و در امسال و سال گذشته 800 تخت بيمارستاني به اين ظرفيت  افزوده خواهد شد که خود يک کار عظيمي در استان به شمار مي‎رود.

وي با بيان اينکه مرکز ناباروري نيز در استان گلستان به زودي افتتاح مي‎شود، ابراز داشت: در کنار توسعه زيرساخت‎ها بحث نرم‎افزاري حوزه سلامت اهميت دارد و بايد با برنامه‎هاي هفتگانه دنبال شود و همچنين خطوط قرمز نيز رعايت شود.

معاون درمان وزير بهداشت يادآور شد: با حرف نمي‎شود سيستم ارجاع را در نظام تحول سلامت ايجاد کرد و بايد زيرساخت‎هاي آن را فراهم کنيم و استاني چون گلستان که توانسته بستر را مهيا سازد مي‎تواند پايلوت اين طرح باشد.

وي با بيان اينکه خوشبختانه نسبت به سيستم ارجاع تلاش خوبي در استان صورت گرفته است، گفت: نظام ارجاع يکي از اولويت‎هاي طرح تحول نظام سلامت است که با جديت آن را دنبال مي‎کنيم.

معاون درمان وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: تا پايان امسال و با بهره برداري از بيمارستان هاي جديد دست کم 10 هزار تخت به تخت هاي موجود مراکز درماني کشور اضافه مي شود.

وي ادامه داد: با برنامه ريزي صورت گرفته تا پايان کار دولت يازدهم حدود 20 هزار تخت بيمارستاني در کشور مورد بهره برداري قرار مي گيرد.

وي افزود: تلاش وزارت بهداشت در ايجاد تخت هاي بيمارستاني در سايه حمايت همه جانبه دولت يازدهم و با اجراي طرح تحول سلامت از ارديبهشت سال 93 آغاز شده است اين در حاليست که در دولت هاي گذشته سالانه يک هزار و 500 تخت بيمارستاني در کشور ايجاد مي شد.

دکتر آقاجاني همچنين گفت: امسال 23 ميليون نفر از جمعيت کشور شامل روستاييان، عشاير و شهرهاي زير 20 هزار نفر زير پوشش نظام ارجاع بيمار قرار مي گيرند.

وي با بيان اين که اجراي نظام ارجاع بيمار يکي از اولويت هاي نظام سلامت به شمار مي رود، گفت: براي عملياتي شدن آن نياز مبرم به ايجاد زيرساخت ها در حوزه درمان وجود دارد.

به گفته وي اکنون زيرساخت هاي اجراي نظام ارجاع بيمار در چند استان کشور فراهم شده است.

معاون درمان وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: اجراي طرح تحول سلامت کاهش هزينه، افزايش دسترسي در ارايه خدمات به مردم در مراکز درماني و رضايتمندي عمومي را به همراه داشته است.

وي تصريح کرد: سال‎هاي سختي از نظر تامين منابع و اعتبارات براي دولت در حال سپري شدن است و اميدواريم با حمايت مجلس شوراي اسلامي و دولت طرح تحول سلامت استمرار پيدا کند

وي از طرح کاهش کسري اعتبارت بيمه سلامت در سال 1395 با مصوبه دولت خبر داد و گفت: مديريت هزينه‎هاي يکي از کارهاي مهمي است که بايد در امسال دنبال کنيم و در اين زمينه طرح‎هاي مشترکي را با بيمه سلامت خواهيم داشت.

 

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *