خانه / اخبار اقتصادی / تقويت سپر دفاعي کارآفريني در مقابله با اقتصاد رياضتی

تقويت سپر دفاعي کارآفريني در مقابله با اقتصاد رياضتی

به گزارش سرزمين جم؛

 

 

اگر امروز ما مي‎خواهيم در جامعه اقتصاد مقاومتي را نهادينه کنيم و اقتصاد کشور را در برابر موشک‎هاي تحريم و فشارهاي اقتصادي غرب برهانيم تنها اين امر با سپر دفاعي کارآفريني و تقويت آن محقق خواهد شد.

در آخرين آمارهاي اعلام شده از سوي مرکز آمار ايران نرخ بيکاري کشور 12.7 درصد است و استان گلستان نيز نرخ بيکاري‎اش مقداري از اين آمار بالاتر است ولي خيلي‎ها در جامعه بر اين اعتقاد هستند که اين نرخ بيکاري غير واقعي است و يا اينکه ميزان بيشتري از از اين آمار در کشور بيکار هستند.

امروز کشور براي اينکه بتواند نرخ بيکاري را کاهش دهد اقدامات زيادي از جمله اعطاي تسهيلات، حمايت از واحدهاي توليدي داشته است اما به نظر مي‎رسد اين راه‎ها بدون در نظر گرفتن ايده و خلاقيت منتج به نتيجه نخواهد شد.

کارآفريني امروز در اقتصاد جهاني بسيار حائزه اهميت است و در حالي که در ايالات متحد آمريکا از کارآفريان انتظار دارند درصدي از اقتصاد کشور را رشد دهند در ايران انتظار از کارآفريني ايجاد اشتغال است.

24 تا 30 آبان ماه هر سال را با توجه به اهميت ايده و خلاقيت در رشد اقتصادي و ايجاد اشتغال را هفته کارآفريني نامگذاري کردند و در اين هفته برنامه‎هاي متنوعي در راستاي تجليل و تکريم از کارآفرينان صورت مي‎گيرد.

براي اينکه امروز ايده‎آفريني و کارآفريني در جامعه نهادينه شود نياز است که زيرساخت‎هاي خلاقيت در جامعه گسترش پيدا کند.

استان گلستان از ظرفيت‎هاي بالايي براي خلاقيت برخوردار است و ما فرهيختگان زيادي در استان داريم که مي‎توانيم با استفاده از ظرفيت فکري آنان مسير توسعه استان را همواره‎تر کنيم.

اگر چه در سال‎هاي گذشته منابع انساني را به عنوان مهمترين سرمايه‎هاي يک کشور قلمداد مي‎کنند اما بايد امروزه کارآفرينان را به عنوان بزرگترين سرمايه‎هاي کشور دانست که با توليد علم باعث مي‎شوند که کشور متعالي‎تر شوند.

در دنياي امروزي که استکبار جهاني علم ر ا به عنوان يک ابزار جنگي قلمداد مي‎کند امروز ما براي اينکه بتوانيم از داشته‎هاي کشور دفاع کنيم بايد با زبان آنان يعني علم و رشد علمي سخن بگوييم.

اگر امروز ما مي‎خواهيم در جامعه اقتصاد مقاومتي را نهادينه کنيم و اقتصاد کشور را در برابر موشک‎هاي تحريم و فشارهاي اقتصادي غرب برهانيم تنها اين امر با سپر دفاعي کارآفريني و تقويت آن محقق خواهد شد.

سعيد مازندراني، مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي گلستان در آستانه هفته کارآفرين در استان گلستان در گفت‎گو با خبرنگاران با بيان کارآفريني درجامعه موتور محرک اقتصادي است، گفت: دنيا به اين نتيجه رسيده است که با کارآفريني مي‎تواند مشکلات اقتصادي، فرهنگي و حتي سياسي را حل کتد.

وي با بيان اينکه به دنبال تقويت کارآفريني در استان گلستان هستيم، افزود: 150 استادکار مبل گلستاني که در يافت‎آباد تهران مشغول به فعاليت بودند را شناسايي کرديم و به دنبال اين هستيم که با ساماندهي اين افراد از هنر و خلاقيت آنان حمايت کنيم.

مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي گلستان با بيان اينکه روستاي عطاآباد تعداد زيادي کارگاه مبل دارد، گفت: در اين روستا تعاوني مبل را راه‎اندازي کرديم تا فعاليت‎هاي آنان حمايت کنيم.

مازندارني خاطرنشان کرد: به عنوان کسي که  عرضه کننده اشتغال هستيم تسهيلات توليد را رصد مي‎کنيم تا افراد کارآفرين نيز بتوانند از تسهيلات استفاده کنند.

وي بيان داشت: ما مي‎خواهيم با کارآفريني توليد ارزش کنيم و از خلاقيت و توليدات فکري انسان‎ها بهره‎گيري داشته باشيم و در اين راستا در آذر ماه از کارآفرينان استان گلستان تجليل خواهيم کرد.

 

حتما ببینید

صید ماهیان استخوانی از 15 مهر ماه

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گلستان خبر داد: معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *