خانه / اخبار اجتماعی / تشکيل تيمهاي واکنش سريع جمعيت هلال احمر در کشور

تشکيل تيمهاي واکنش سريع جمعيت هلال احمر در کشور

رئيس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر کشور گفت: تيمهاي واکنش سريع جمعيت هلال احمر امسال در سراسر کشور تشکيل ميشود.
ناصرچرخساز در گردهمايي معاونان امداد و نجات هلال احمر استانهاي کشور در گرگان در حاشيه نخستين گردهمايي توجيهي تيمهاي واکنش سريع جمعيت هلال احمر استانهاي سراسر کشور اظهار داشت: براي پاسخگويي مناسب و سريع در زمان حوادث و سوانح امسال تشکيل اين تيمها را در سرلوحه کارهاي خود قرار داديم.
وي افزود: اين تيمها در مراکز استانها و هم در دل شعب جمعيت هلال احمر در سراسر کشور با وظيفه پاسخگوي مناسب و سريع درزمان حادثه و سوانح تا رسيدن نيروهاي پشتيبان و تخصصي است.
رئيس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر کشور تصريح کرد: اين افراد بايد توانمنديهاي جسمي قوي داشته باشند تا بتوانند در اسراع وقت پاسخگويي اوليه را به حوادث و هم در بحث ارزيابي سانحه داشته باشند.
وي افزود: اين افراد براي اعزام تيمهاي تخصصي در حوادث با موضوع هاي مختلف مانند سيل يا زلزله يا حوادث کوهستاني با دريائي آماده هستند.
وي گفت: ما طرحهاي متنوعي را در جمعيت هلال احمر داريم دنبال ميکنيم و با استفاده از تکنولوژيهاي روز امداد و نجات و توان عملياتي بالاي نيروها و افزايش کمي و لجستيکي ناوگان جمعيت هلال احمر اميداوريم بهزودي با تحقق بودجههاي تخصيصي که دولت به جمعيت هلال احمر اختصاص داده بتوانيم اين طرحها را عملياتي کنيم.
چرخساز افزود: بازنگري اقلام امدادي ما با کيفيت خاص و با روشهاي روز دنيا را در دستور کار داريم و امسال دپوي اقلام امدادي را انجام خواهيم داد.
وي گفت: در موضوع سواحل و عمليات امداد و نجات سواحل کشور يکي از دغدغههاي ما بحث نجات غريق است که امسال جلساتي با قائم مقام وزير، معاونت اجتماعي وزير و استانداران شمالي کشور انجام شد و همکاريهاي لازم را با وزارت ورزش و جوانان بحث نجات غريق انجام داديم تا بتوانيم کاهش حوادث را در بخش دريائي داشته باشيم.
رئيس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر افزود: برنامه هايي براي افزايش بالگرد در جمعيت هلال احمر داريم و در حال حاضر 20 فروند بالگرد داريم که اين بالگردها سطح کشور را پوشش مي دهند و در برخي از مناطق با همکاري وزارت بهداشت براي موضوع انتقال مجروحان اقدام ميکنند و همکاري در بحث اورژانس هوايي انجام ميدهند.
وي گفت: پوشش هوايي استانها را در صورت حادثه داريم اما استقرار آنها را در سطح استانها با توجه به محدوديت بالگرد نداريم و سال گذشته ما 17 بالگرد عملياتي در سطح کشور داشتيم که امسال 3 فروند به آن افزوده شد.
مديرعامل جمعيت هلال احمر گلستان هم در اين مراسم گفت: نخستين گردهمايي توجيهي تيمهاي واکنش سريع جمعيت هلالاحمر استانهاي سراسر کشور با شرکت 200 نفر در استان گلستان آغاز شد.
وي افزود: تيمهاي واکنش سريع شامل افراد آموزش ديده و تجهيزات ضروري است که بايد در کوتاهترين زمان ممکن، آماده و به منطقه آسيبديده اعزام شوند.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *