خانه / اخبار ویژه / تراژدی مناظره ترامپ و کلینتون در صحن علنی شورای شهر گرگان

تراژدی مناظره ترامپ و کلینتون در صحن علنی شورای شهر گرگان

درصحبت‎های اعضای شورای شهر در سیصدو بیست و دومین جلسه علنی شورای شهر گرگان به گونه‎ای بود که هر یک با سخنان خود قسمتی از نکرده‎های شورا از جمله عقب‎ماندگی لوایح، عدم بازنگری به لایحه عوارض و کاهش متراژ ساخت و ساز در گرگان و سلیقه‎ای بودن مجوزات را ورق زد.
به گزارش سرزمین جم از گرگان، پس از آنکه در هفته گذشته نخستین جلسه علنی با مدیریت قدس‎مفیدی در شورای شهر گرگان برگزار نشد، سیصد و بیست و دومین جلسه شورای اسلامی شورای گرگان با تذکر سید محمد قدس‎مفیدی از بی‎انضباطی در برگزار نشدن جلسات شورا استارت خورد.
شاید تذکر چندین باره رئیس شورای اسلامی شهر گرگان بیانگر این باشد جلسه امروز شورای شهر گرگان بر روی موج بی‎نظمی سوار بود.
به نظر می‎رسید با نزدیک شدن به انتخابات شورای شهر در سال 1396 تراژدی مناظره‎های آمریکایی بین ترامپ و کلینتون امروز بر صحبت‎های اعضای شورای اسلامی شهر گرگان نیز تاثیرگذاشته بود به گونه‎ای که صحبت‎های جانبدارانه اعضای شورای شهر که هر یک با سخنان خود قسمتی از نکرده‎های شورا را از جمله عقب‎ماندگی لوایح، عدم بازنگری به لایحه عوارض و کاهش متراژ ساخت و ساز در گرگان و سلیقه‎ای بودن مجوزات را ورق زدند.
شورای شهر در طی سال‎های گذشته برای رسیدگی به این موضوعات زمان زیادی را از دست داده‎اند و حال امروز با نزدیک شدن به ایام انتخابات باید اندیشید که تا چه میزان اعضای شورای شهر گرگان مسر به رسیدگی این موضوعات هستند.
گرچه جلسه امروز با تاخیر کمی آغاز شد اما اعضای شورای اسلامی شهر گرگان به جای اینکه رسیدگی به لوایح را در دستور کار قرار دهند نزدیک به یک ساعت و نیم حرف زدن، حرف زدنی که اعتراض ناصر گرزین و صفرعلی پایین محلی دو عضو شورای شهر گرگان را به همراه داشت.
صفر علی‎پایین محلی پیشنهاد داد که بر اساس قانون پس از نطق پیش از دستور به لوایح پرداخته شود و در صورتی که وقت باقی‎ماند اعضای شورا به حرف و ایراد نظر بپردازند.
همچنین ناصر گرزین عضو دیگر شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه باید جلسات متناسب با لوایح برگزار شود، افزود: طبق قانون و بند 9 شورای اسلامی شهر گرگان در ماه باید دو جلسه علنی داشته باشد ولی ما چهار جلسه علنی و دو جلسه فوق‎العاده را در دستور کار قرار دادیم و این تعداد جلسات با تعداد لوایح ما هم‎خوانی ندارد.
وی با بیان اینکه باید حد و حدودی برای صحبت‎کردن اعضای شورای اسلامی شهر گرگان در صحن علنی شورا مشخص شود، افزود: در هفته گذشته جلسه شورای اسلامی شهر گرگان برگزار نشد و جلسه قبلی تنها یک مصوبه داشت و این جلسه نیز با صحبت‎های اعضای شورای اسلامی به درازا کشیده شده است.
این عضو شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه مردم با تماس‎های پی در پی به دنبال نتیجه رسیدگی لوایحشان هستند، افزود: فرهنگ و ارشاد اسلامی سه ماه و تاکسیرانی از 26 شهریور ماه منتظر است که نتیجه لوایح خود را بدانند.
گرزین با بیان اینکه قرار بود شورای حل اختلاف به لایحه تاکسیرانی 20 روزه پاسخ بدهد، افزود: امروز رانندگان تاکسی منتظر است بداند که نرخ تاکسی به کجا رسیده است.
عدم بازنگری دو سال لایحه عوارضی موضوع مورد بحث دیگر که در شورای اسلامی شهر گرگان مطرح شد که فائزه عبدالهی معتقد بود تا شهرداری نسبت به بازنگری به شورا درخواست ندهد این بازنگری اتفاق نمی‎افتد.
رئیس شورای اسلامی شهر گرگان نیز از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان خواست تا منافع عمومی را در برگزاری جلسات جدی‎بگیرند و اعتقاد داشت جلسات با اکثریت به نفع من و یا بر زیان من باید تشکیل شود و ما باید اعضای شورای اسلامی شهر گرگان تمرین انضباط کند.
علیرضا پزشکپور در نطق پیش از دستور به چهار طرح جشنواره پاییز هزار رنگ گرگان، نصب 10 تابلو جاذبه گردشگری گرگان، معرفی گرگان به عنوان پایتخت طبیعت‌گردی و اکوتوریست و ساخت دو پارک مسافر در ورودی شهر گرگان تاکید کرد.
نکته که شاید با به دارزا کشیده شدن سخنان پزشکپور ایجاد شد هم همه و تذکرات رئیس شورای شهر بود و واکنش رئیس شورای اسلامی شهر گرگان و حمایت از پزشکپور ، با بیان اینکه ایده‎های زیادی از سوی پزشکپور مطرح شده و در شهر گرگان اجرایی شده مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.
اگر چه این حرف از سوی حسین ربیعی عضو دیگر شورای اسلامی شهر گرگان در خصوص مخالف بودن این عضو با برنامه‎های شهرداری بی‎پاسخ نماند اما پزشکپور در تایید حرف‎های رئیس شورای اسلامی شهر گرگان با بیان خاطره و معرفی خود به عنوان آقای گرگان و ژورنل گرگان به ایده‎ها و برنامه‎های خود در شورای اسلامی شهر گرگان صحه گذاشت.
حاشیه‎دگیری آمار تکان دهنده‎ای از کاهش میزان ساخت و ساز توسط قدس‎مفیدی بود.
رئیس شورای اسلامی شهر گرگان اظهار کرد: در سال 1391 یک و نیم میلیون متر مربع ساخت و ساز صورت می‎گرفت و امروز این میزان به کمتر از 200 هزار متر مربع در سال رسیده است.
قدس‎مفیدی با بیان اینکه اگر در ساخت و ساز هم رکود داریم یک اشکالی در کار ما است، افزود: عوارض ساخت تجاری در مناطق خوب تهران نزدیک به عوارض گرگان است.
همچنین رئیس شورای اسلامی شهر گرگان به نگاه سلیقه‎ای در حساب نرخ عوارض شهر گرگان اشاره کرد و گفت: با صحبت‎هایی که با شهردار داشتیم قرار بود که عوارض به یک شکل محاسبه شود ولی باید کسانی که تخلف کردند پاسخگو باشند.

حتما ببینید

فوری/ حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز

صبح امروز در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، چند فرد مسلح مراسم رژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *