خانه / اخبار اجتماعی / بیش از ۳۴۵ هزار دانش‌آموز گلستانی سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند

بیش از ۳۴۵ هزار دانش‌آموز گلستانی سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: از فرد ا ۳۴۵ هزار دانش‌آموز در استان گلستان سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند.
احسان گوهری‌راد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز سال تحصیلی کلاس اولی‌ها در استان اظهار داشت: 37 هزار نوآموز گلستانی از امروز سال تحصیلی خود را آغاز کردند.
وی افزود: در آخرین روز شهریور کلاس اولی‌ها به مدرسه رفتند تا از فردا با آمادگی کامل در نخستین کلاس درس خود حضور پیدا کنند.
مدیر‌کل آموزش و پرورش استان گلستان تصریح کرد: از فرد‌ا 345 هزار دانش‌آموز در استان گلستان سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند.
وی افزود: 12 هزار کلاس درس در 2 هزار و 580 آموزشگاه برای دانش‌آموزان مهیا شده و حدود 20 هزار نفر تربیت و تعلیم دانش‌آموزان را برعهده دارند.
گوهری‌راد با اشاره به وجود 2 هزار و 580 مدرسه در استان گلستان افزود: از این تعداد 2 هزار و 156 مدرسه دولتی و 384 مدرسه غیردولتی است. در 847 مدرسه مشکل مختلط بودن دانش‌آموزان را داریم‌.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان اظهار داشت: از فردا مدارس استان میزبان 345 هزار و 500 دانش آموز خواهد بود که 14.13 درصد آنان در مدارس غیردولتی تحصیل خواهند کرد.
وی اظهار کرد: سرانه فضای آموزشی در استان گلستان 4.92 مترمربع بوده اما این میزان در کشور 5.18 مترمربع است و ما تا میانگین کشوری همچنان فاصله داریم.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *