خانه / اخبار ویژه / برگزاری بیش از 450 عنوان برنامه سوگواره حسینی در بقاع متبرکه گلستان

برگزاری بیش از 450 عنوان برنامه سوگواره حسینی در بقاع متبرکه گلستان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گلستان خبر داد؛
برگزاری بیش از 450 عنوان برنامه سوگواره حسینی در بقاع متبرکه گلستان
مدیر کل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: بیش از 450 عنوان برنامه سوگواره حسینی در بقاع متبرکه استان گلستان برگزار خواهد شد.
به گزارش سرزمین جم، الاسلام سیف الله سهرابی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان با بیان این خبر اظهار کرد: برنامه سوگواری ابا عبد الله الحسین(ع) در 63 بقاع متبرکه شاخص استان گلستان برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه 49 روحانیون اعزامی و 34 روحانی بومی در استان گلستان برای بقاع متبرکه در ایام محرم و ماه صفر در در نظر گرفته شده است، افزود: 80 درصد موقوفات در استان گلستان برای تغزیه‎داری و عزاداری مراسم‎های امام حسین(ع) وقف شده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه گلستان تاکید کرد: استان گلستان دارای 123 بقعه متبرکه است که در این بقاع متبرکه 180 امامزاده دفن هستند.
سهرابی با بیان اینکه 5 هزار موقوفه و 50 هزار رقبه در استان گلستان داریم، افزود: مراسم‎های عزاداری مختلفی در ایام محرم از جمله شیرخوارگان حسینی، احلی منه العسل، برپایی نماز ظهر عاشورا، تجمع خواهران ولایی حضرت زینب(س) و برگزاری مراسم عزاداری بصیرت عاشورایی در دهه نخست محرم را در بقاع متبرکه در نظر گرفته‎ایم.
وی به برپایی خیمه‎های معرف در امام زاده‎های استان گلستان اشاره کرد و گفت: روحانیون در این خیمه‎های معرفت پاسخگوی مسائل شرعی و احکام مردم هستند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه گلستان افزود: سامانه جامعی برای کل موقوفات در استان گلستان تدارک دیده شده و تمام نیات واقفان را در این سامانه وارد کردیم و می‎توانند به کمک این سامانه نیت‎های واقفان را در هر موقوفه بررسی کنیم.
سهرابی تاکید کرد: امسال به اعتقاد بر اینکه بیشتر موقوفات در راستای تعزیه‎داری و برپایی سوگواره‎های حسینی در استان گلستان وقف شده است به در راستای اجرای نیات واقفین شیوع نامه‎ای را برای عزیزانی که اجرای نیت می‎کنند ارسال کردیم.

حتما ببینید

فوری/ حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز

صبح امروز در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، چند فرد مسلح مراسم رژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *