خانه / اخبار گلستان / بردار شهید مهدوی؛اگر در جایی حقوقی پایمال می شود، اختلاسی صورت می گیرد باید با آن برخورد شود

بردار شهید مهدوی؛اگر در جایی حقوقی پایمال می شود، اختلاسی صورت می گیرد باید با آن برخورد شود

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گرگان با بیان اینکه  مقام معظم رهبری فرمودند« زنده نگهداشتن یادو خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست»، گفت: اگر در جایی حقوقی پایمال می شود، اختلاسی صورت می گیرد باید با آن برخورد شود.

به گزارش هفته‎نامه سرزمین جم، حجت الاسلام یعقوب مهدوی در گفت‎و‎گو با خبرنگاران با بیان اینکه اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان یکی از اقدامات بزرگ فرهنگی در طی 10 سال گذشته در استان گلستان بوده ، اظهار داشت: برگزاری چنین اجلاس‎هایی شاید 10 سال یکبار برگزار شود اما آیا دیدار از خانواده شهدا و اکرام آنها هم باید 10 سال یکبار برگزار شود.

وی رفتن به دیدار خانواده شهدا را یکی از راه‎های احیاء فرهنگ ایثار و شهادت برشمرد و تصریح کرد: وقتی به دیدار خانواده معزز شهدا می‎رویم و روحیه آنان را می‎بینیم آرامش پیدا می‎کنیم .

برادر شهید مهدوی تاکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند« زنده نگهداشتن یادو خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست» و یکی از راه‎های زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا همین دیدارها است.

مهدوی تاکید کرد: ما باید در مسیر احیای ارزش‎ها گام برداریم و مسئولان باید بدانند میراث‎دار چه کسانی هستند و اگر در جایی حقوقی پایمال می‎شود، اختلاسی صورت می‎گیرد باید با آن برخورد کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گرگان یادآور شد: دیدار با خانواده معزز شهدا را نباید صرفا به مناسبت خاصی مثل سالروز فتح خرمشهر، هفته بسیج و یا دفاع مقدس انحصار کرد و باید دیدار با خانواده شهدا در هر ماه صورت بگیرد.

برادر شهید مهدوی شهدا را یکی از سرمایه‎های بزرگ فرهنگی در جامعه برشمرد و بیان داشت: باید از دستاوردهای شهدا در فرهنگ جامعه استفاده کنیم.

مهدوی تاکید کرد: خروجی  فرهنگ‎سازی به دلیل اینکه به صورت ناگهانی نیست کمتر احساس می شود و این امر موجب مظلومیت فرهنگ شده است

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *