خانه / اخبار گلستان / با حضور مسئولان ارشد استاني صورت گرفت؛ تجليل از فعالان عرصه کتاب و کتابخواني استان گلستان

با حضور مسئولان ارشد استاني صورت گرفت؛ تجليل از فعالان عرصه کتاب و کتابخواني استان گلستان

 

به گزارش سرزمين جم، در بيست و چهارمين آيين گراميداشت روز کتاب و کتابخواني از فعالان عرصه کتاب و کتابخواني در استان گلستان با حضور استاندار و مسئولان ارشد استاني تجليل شد.
رضا قوانلو ، مدير کل کتابخانه‎هاي استان گلستان اظهار داشت: 57 کتابخانه عمومي در استان گلستان وجود دارد که 35 مورد آن شهري و 22 مورد آن روستاي است.
وي تصريح کرد: 18 کتابخانه مشارکتي در استان گلستان وجود دارد و در راستاي تقويت کتابخانه‎ها و فرهنگ کتابخواني در استان گلستان با دستگاه‎هاي اجرايي تفاهم‎نامه منعقد شده است.
مدير کل کتابخانه‎هاي عمومي استان گلستان از حمايت نويسندگان استان گلستان اشاره کرد و گفت: 20 ميليون کتاب از نويسندگان استان کتاب خريداري شده است.
قوانلو با بيان اينکه 150 نشست کتابخوان در استان گلستان برگزار شده است، افزود: 330 ميليون وسايل سرمايشي و گرمايشي براي کتابخانه‎هاي روستايي در استان گلستان خريداري شده است.
وي با بيان اينکه 230 ميليون تجهيزات کتابخانه از جمله قفسه، ميز و صندلي در استان گلستان خريداري کرديم، گفت: 240 ساعت آموزش ضمن خدمت به کارکنان کتابخانه عمومي استان گلستان براي ارتقا سطح برخورد و آگهي برگزار کرديم.
مدير کل کتابخانه‎هاي عمومي استان گلستان با بيان اينکه به دنبال افزايش کتابخانه‎هاي روستايي در استان گلستان هستيم، ابراز داشت: تنها 22 کتابخانه عمومي روستايي زيبنده استان گلستان نيست.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *