خانه / اخبار گلستان / با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران کنگره بزرگ رزمندگان اسلام در گنبدکاووس برگزار می‌شود

با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران کنگره بزرگ رزمندگان اسلام در گنبدکاووس برگزار می‌شود

 

به گزارش سرزمین جم و به نقل از تسنیم، سرهنگ علی لشکربلوکی اظهار کرد:  در راستای برگزاری اجلاسیه 4 هزار شهید استان گلستان، کنگره بزرگ رزمندگان اسلام به میزبانی شهرستان گنبدکاووس در روز 23 آذرماه با حضور سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران و مداحی آقای آهنگران برگزار می‌شود.

وی افزود: یکی از مباحث مهمی که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره داشتند، با توجه به تهدیدات دشمن در حوزه اقتصادی و جنگ نرم، ایستادگی در برابر دشمن و گفتمان‌سازی انقلاب اسلامی است که به صورت جهاد کبیر از آن یاد شده و هدف ما از این کنگره در بحث گفتمان جهاد کبیر است.

فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس ادامه داد: رزمندگان اسلام در زمان 8 سال دفاع مقدس، ایستادگی کردند و امروز نیز بانوان ما به تبیعت و احیاء آن زمان به آماده‌سازی بسته فرهنگی در قالب جهاد کبیر کردند که شامل چفیه، سربند و بروشورهای محتوایی در ابعاد و ویژگی‌های مختلف جهاد کبیر از لسان قرآن و رهبری است.

لشکربلوکی اظهار داشت: در این مراسم همچنین تجلیل از رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و ایثارگران و حفظ جایگاه جانبازان را خواهیم داشت تا فرهنگ ایثار و جهاد را به نسل جدید انتقال دهیم.

وی اظهار کرد: در فرآیند برگزاری برنامه‌ها سعی کردیم از مداحی رزمندگان این دوران دفاع مقدس بوده استفاده کنیم و در کنار این برنامه‌ها، وقایع تاریخی و مختلف و تاثیرگذار از سال 42 تا سال 94 با عنوان صدای انقلاب پخش می‌شود.

فرمانده سپاه شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: همچنین گروه موسیقی با لباس قومیت‎های مختلف، نماد اقوام اجرا خواهند داشت و سرود وحدت و همدلی توسط یکی از خوانندگان مطرح گنبدکاووس ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: اهداء تندیس به خانواده شهدا از دیگر برنامه‌هاست و امیدواریم با پیش‎بینی انجام شده برنامه ها از ساعت 8 تا 11 در مصلی امام جعفر صادق(ع) برگزار خواهد شد.

 

لشکربلوکی اظهار کرد: در کنار کنگره، 56 فعالیت علمی، فرهنگی به صورت پایگاه و حوزه‌محور برگزار شده و یکی از برنامه‌های اجلاسیه کنگره است، که در راستای اجلاسیه اتفاقات خوبی در شهرستان افتاده است.

 

فرمانده سپاه گنبدکاوس اظهار داشت: شاخص‌ترین و تاثیرگذارترین برنامه اجلاسیه 4 هزار شهید، ایجاد همدلی و همنوایی و وحدت بین دستگاه‌های اجرائی است که امیدواریم با همین فضای همدلی خدمت‌رسان مردم باشند.

 

وی گفت: در کنار برنامه اجلاسیه گنبدکاووس، در تلاش هستیم در برنامه‎های شهرهای دیگر استان و اجلاسیه استانی در 25 آدرماه مشارکت داشته و از اقشار مختلف مانند نخبگان، خانواده های شهدا، فعالان فرهنگی و سیاسی به این اجلاسیه اعزام کنیم.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *