خانه / اخبار گلستان / بارندگی شدید در گلستان؛ آبگرفتگی معابر شهری در استان

بارندگی شدید در گلستان؛ آبگرفتگی معابر شهری در استان

بارش شدید باران از ساعاتی پیش از غرب استان گلستان آغاز شده و اکنون بیشتر مناطق استان را فراگرفته و سبب آبگرفتگی معابر در برخی مناطق شهری استان گلستان شده است.
با نفوذ سامانه سرد و بارشی به استان از ساعاتی پیش بارندگی شدید همراه با رعد و برق در استان به ویژه در نواحی غربی استان آغاز شده و سبب آبگرفتگی معابر، اختلال در رفت و آمد و کاهش محسوس دمای هوا شده است.
از شهرهای کردکوی، بندرگز، نوکنده، بندرترکمن، گرگان و علی آبادکتول بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر گزارش شده است. در ناهارخوران گرگان نیز آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها سبب ترافیک شدید در این محور شده است.
محمدرضا رحمان‌نیا معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: هم اکنون وزش شدید باد در مناطق غربی به همراه رگبار شدید باران و آبگرفتگی معابر عمومی گزارش شده است.
وی با اشاره به کاهش 2 تا 6 درجه‌ای دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت در استان گفت: نفوذ این سامانه تا روز یکشنبه سبب بارندگی‌های متناوب، گاهی وزش باد نسبتا شدید، مواج شدن دریا و کاهش 10 تا 14 درجه‌ای دما دارد.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: همچنین پیش‌بینی می‌شود از صبح روز شنبه به واسطه کاهش قابل توجه دما در برخی از مناطق مرتفع کوهستانی بارش‌ها به صورت برف انجام شود.
وی گفت: با توجه به بارش شدید باران به ویژه در روز شنبه احتمال آب گرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها دور از انتظار نیست.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *