خانه / Uncategorized / اهدای بانک امانات پزشکی ازسوی یک خیرگنبدی

اهدای بانک امانات پزشکی ازسوی یک خیرگنبدی

فاطمه عبدی / خبرنگارطی سال های اخیر خیران نقش مهمی در توسعه زیر ساختهای نظام سلامت جامعه داشته اند، به گونه ای که اگر حضو و کمک آنها در این عرصه نبود، هم اکنون بسیاری از خانه های بهداشت، بیمارستانها و تجهیزات پزشکی در کشور به حد کافی موجود نبود.
گلستان نیز از جمله استان هایی است که به رغم کمک خیران در بخش های مختلف و از جمله حوزه سلامت، مشکلات بسیاری از بیماران را در داخل استان رفع کند و آنان را از مراجعه به استانهایی دیگر بی نیاز کند.

حاج محمد شهرکی از جمله نیکوکاران گنبدکاووس است که نه تنها در این شهرستان بلکه در استان های مختلف و نقاط محروم فعالیت های خیرخواهانه و انسان دوستانه زیادی را در حوزه آزاد سازی زندانیان، صلح و سازی و سلامت به انجام رسانده است.
وی این بار در یک حرکت بی نظیر و خیرخواهانه بانک امانات پزشکی را برای ارسال به 5 استان و 6 شهر محروم کشور اهدا کرده است.
مراسم ارسال کمک ها و بانک امانات پزشکی سالن هلال احمر شهرستان گنبدکاووس و با حضور امام جمعه این شهرستان, حجت الاسلام ترابی, معاون استاندار، فرماندار ویژه گنبد، معاونان، رئیس دادگستری, , دادستان, , سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان, فرمانده محترم سپاه گنبدکاووس, و دیگر مسئولان شهرستان گنبدکاووس, خبرنگاران استانی و شهرستانی برگزار شد.
در این مراسم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: راه اندازی بانک امانات و تجهیزات پزشکی در شهرهای محروم کشور برای استفاده بیماران نیازمند و خانواده های آنان, یک ایده و ابتکار خلاقانه است که می تواند الگویی برای دیگر خیران باشد.
وی افزود: شهرکی یکی از خیرین دلسوز, فعال شهرستان گنبدکاووس است که دغدغه و نگرانی مسائل و مشکلات مردم را دارد و در حوزه های مختلف چون احداث مدرسه, خانه بهداشت, کمک به خانواده و دانش آموزان نیازمند, آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد و دیگر فعالیت های خیرخواهانه, نه تنها در گنبدکاووس بلکه در در تمام نقاط کشور انجام داده است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اقدام خداپسندانه و خیرخواهانه این نیکوکار گنبدی تصریح کرد: باید فرهنگ کمک به همنوع در جامعه ترویج شود و اقدام خیرین با نیات انسانی و اخلاقی که در جهت رفع مطالبات و مشکلات مردم باشد و محدود به یک منطقه و شهر نیست و در هر جا می تواند موثر و قابل قبول باشد.
در ادامه اصغر نودهی, رئیس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس با اشاره به اینکه شهرکی یکی از خیران داوطلب جمعیت هلال احمر گنبدکاووس است, گفت: این نیکوکار گنبدی در سال 94 ,بانک امانات و تجهیزات پزشکی را در گنبدکاووس راه اندازی کرد که در آن زمان و با شرایط اقتصادی وقت, 2 میلیارد ریال ارزش ریالی آن بود.
وی افزود: با توجه به رایزنی های انجام شده قرار است این محموله ها به استان های گلستان( گرگان)، استان مازندران( ساری)، استان خراسان رضوی( مشهد)، استان سیستان و بلوچستان( زابل و زاهدان)،و استان کرمانشاه( سرپل ذهاب) طی روزهای آینده ارسال و در اختیار جمعیت هلال احمر این شهرها برای استفاده بیماران نیازمند قرار گیرد.
رئیس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس بیان کرد: تخت, تشک مواج, واکر, ویلچر, عصا, ساکشن ویژه بیماران ریوی, کپسول اکسیژن, دستگاه فتوتراپی ویژه نوزادان مبتلا به زردی از جمله تجهیزات پزشکی هریک از محموله ها می باشد که به زودی به استان های مورد نظر ارسال خواهد شد.
بیماران نیازمند حمایت بیشتری نیاز دارند
حاج محمد شهرکی, نیکوکار گنبدی نیز در این مراسم اظهار داشت: با توجه به اینکه بستری شدن بیماران در بیمارستان ها صرف نظر از هزینه های گزاف و اشغال تخت بیمارستانی, سبب مشکلاتی برای خانواده ها و اطرافیان بیمار می شود و از طرف دیگر بعضی از بیماران نیاز به درمان طولانی مدت دارند که شاید خرید برخی تجهیزات پزشکی برای بعضی از خانواده ها مقدور نباشد, به این نتیجه رسیدم که بانک امانات پزشکی را راه اندازی کنم.
وی افزود: در شرایط اقتصادی کنونی که مردم مشکلات زیادی دارند, پرداخت هزینه های درمانی بسیار مشکل و سخت است و این تجهیزات پزشکی به صورت امانت یک تا سه ماه در اختیار خانواده ها برای درمان بیماران خود قرار می گیرد که در صورت نیاز بیشتر با هماهنگی, این زمان تمدید خواهد شد.
شهرکی تصریح کرد: در کنار این فعالیت ها, توانستیم برای کودکان زیر 18 سال که از بیماری های خاصی چون بیماری قلبی, سرطانی, شکستگی و برخی دیگر بیماری که نیاز به درمان با پزشکان متخصص در پایتخت و یا شهرهای بزرگ کشور دارد, شرایطی فراهم کنیم که ضمن درمان رایگان این بیماران, والدین آنها در مدت عمل جراحی و یا درمان تیز به صورت رایگان از خدماتی چون اسکان و تغذیه برخوردار شوند.
این نیکوکار گنبدی در ادامه با اشاره به اینکه زندانی بودن سرپرست خانواده باعث آسیب های اجتماعی افراد خانواده
آنها خواهد شد, گفت: بسیاری از آسیب های اجتماعی جامعه ناشی از زندانی بردن سرپرست خانواده است و تلاش کردیم زندانیان جرایم مالی غیر عمد و محکومین به قصاص در این حوزه را آزاد کنیم که در همین راستا سال گذشته 9 ئفر از محکومان به قصاص مورد بخشش قر ار گرفته و آزاد شدند.
براساس شواهد، در شرایط فعلی که بسیاری از افر اد نیازمند در جامعه توان تهیه امکانات پزشکی را با توجه به هزینه های گزاف آن ندارند، وجود این بانک امانات گام مهمی در جهت کمک به خانواده ها و بیماران خواهد بود.

حتما ببینید

نسخه PDF شماره51 -19دی96

برای دانلود کردن نسخه PDF شماره50: 5دی 96اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *