خانه / اخبار اجتماعی / امام جمعه گرگان: معلمان و اساتید مسئولیت سنگینی دارند؛ معلمان، شاگردان خود را برای نیاز آینده کشور تربیت کنند

امام جمعه گرگان: معلمان و اساتید مسئولیت سنگینی دارند؛ معلمان، شاگردان خود را برای نیاز آینده کشور تربیت کنند

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: معلمان و اساتید مسئولیت سنگینی دارند و باید شاگردان خود را برای نیاز آینده کشور تربیت کنند.
آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه گرگان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی در کشور اظهار داشت: هفته آینده از اول مهر ماه، مراکز آموزشی در کشور فعالیت خود را آغاز کرده و بیش از 18 میلیون دانش آموز و دانشجو، تحصیل خود را آغاز می‌کنند.
وی افزود: از این تعداد حدود 4 میلیون دانشجو در دانشگاه‌های کشور و حدود 4 میلیون نفر دانش آموزان در مدارس کشور هستند که حدود یک پنجم جمعیت کشور را شامل می‌شوند که جمعیت بسیار بالایی است.
نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: این جمعیت جوانان و آینده سازان کشورمان هستند و کشور ما در آینده به انسان‌هایی اهل علم و دانش و فناوری در زمینه های مختلف علمی، سیاسی و اجتماعی دارد.
آیت الله نورمفیدی گفت: کشور ما در آینده نیاز به انسان های برجسته ای دارد بنابراین مسئولیت مراکز آموزشی و علمی و مربیان و معلمان و اساتید بسیار سنگین است چرا که آینده کشور به آنان بستگی دارد.
وی اظهار کرد: این مراکز علمی و آموزشی و معلمان انسان ساز هستند و باید برای آینده کشور انسان‌هایی براساس آرمان‌های اسلامی و انسانی تربیت کنند، پس معلمان مسئولیت سنگینی بر دوش دارند.
امام جمعه گرگان گفت: این نوجوانان و جوانان همانند درختی هستند که باید تحت مراقبت و نظارت باشند و مسئولیت معلمان خیلی سنگین است و معلمان باید شرایط کنونی کشور را توجه داشته و با اطلاعات کامل و با این هدف بر سر کلاس‌های درس حاضر شوند.
آیت الله نورمفیدی گفت: اعمال و رفتار معلمان همواره مورد توجه دانش‌آموزان است که باید همه معلمان و خانواده‌ها به این موضوع توجه داشته و برای ساختن آینده کشور همه باهم تلاش کنیم.
وی اظهار کرد: همه ما باید در ساختن آینده کشور و مدیریت آن کمک کنیم و نباید تنها به امید مسئولان و دولت باشیم بلکه باید همه ما در این راه کم کرده و وظیفه خود را بدانیم.
نماینده ولی فقیه در گلستان همچنین در ادامه با یادآوری حرکت کاروان کربلا در ظهر روز 11 محرم به سمت کوفه، تصریح کرد: سیدبن طاووس که در قرن پنجم زندگی می‌کرده کتابی دارد به نام “لهوف” و در کتاب خود آورده است در کربلا دشمن خیمه‌ها را آتش زد و در این هنگام خانم‌ها پابرهنه و با چشم گریان از خیمه بیرون آمدند و آن‌ها را به صورت اسیر از خیمه‌ها حرکت دادند، کاروان درخواست داد از کنار مقتل شهدا عبور کنند و وقتی چشم کاروان به شهدا افتاد فریاد از آن‌ها بلند شد.
وی اظهار کرد: دختر علی بر پیکر امام حسین(ع) فریاد می‌زد و با قلبی پر از غصه و صدایی محزون صدا می‌زد ای پیامبر(ص) که ملائکه آسمان بر تو درود می‌فرستند، ببین صحنه را، این حسین تو است که جایش روی زانوی تو بود اما اکنون بر زمین افتاده و پیکرش پر از خون است و بدنش تکیه تکیه شده است.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که زینب (س) در اینجا یاوری نداشت و همه بزرگان او شهید شده بودند، به تشریح اظهارات حضرت زینب(س) در کربلا پرداخت.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *