خانه / اخبار اجتماعی / المپيک در انتظار درخشش وزشکاران گلستاني

المپيک در انتظار درخشش وزشکاران گلستاني

گلستان ما با داشتن سه ورزشکار در المپيک ريو ، سهم بسزايي از کاروان ايران دارد و اکنون مردم گلستان در انتظار درخشش هم استانيهاي خود در اين رقابتها هستند
رقابتهاي المپيک 2016 ريودوژانيرو برزيل بامداد شنبه 16 مرداد به طور رسمي افتتاح شد تا پس از چهار سال شاهد برگزاري بزرگترين رويداد ورزشي جهان باشيم.
کاروان ايران با 63 ورزشکار در 15 رشته عازم ريو شده که سه نفر از گلستان هستند تا اين استان پس از مازندران، تهران، اصفهان، البرز و خوزستان، به همراه استانهاي چهارمحال و بختياري، خراسان رضوي و آذربايجان شرقي در مکان ششم استانهاي کشور از حيث تعداد ورزشکار قرار داشته باشد.
فرهاد قائمي در واليبال، پژمان قلعه نويي در دو و ميداني و عادل مجللي در قايقراني، ورزشکاران المپيکي گلستان هستند تا اين استان براي نخستين بار در بزرگترين رويداد ورزشي جهان داراي نماينده باشد.
قائمي به همراه تيم ملي واليبال به دنبال مدال المپيک
تيم ملي واليبال ايران در رقابتهاي انتخابي المپيک در ژاپن عملکرد فوق العادهاي داشت و با 6 برد و فقط يک شکست پس از تيم لهستان در مکان دوم قرار گرفت تا براي نخستين بار المپيکي شود.
مسابقات واليبال المپيک با حضور 12 تيم در دو گروه 6 تيمي برگزار ميشود که تيم ايران در گروه دوم با تيمهاي لهستان، روسيه، آرژانتين، کوبا و مصر رقابت خواهد کرد و تيمهاي برزيل، ايتاليا، آمريکا، فرانسه، کانادا و مکزيک در گروه نخست قرار دارند.
بلندقامتان ايراني که چند سالي است به يکي از قدرتهاي واليبال دنيا تبديل شدهاند، به دنبال صعود از گروه خود و ماجراجويي در مرحله حذفي هستند که در ميان ليست 12 نفره تيم ملي، فرهاد قائمي يکي از مهرههاي اصلي رائول لوزانو به شمار ميرود.
بازيکن 26 ساله و گنبدي تيم ملي واليبال کشورمان که مدتي به دليل بيماري خانه نشين شده بود، اکنون به مرز آمادگي رسيده و يکي از اميدهاي اصلي ايران در المپيک خواهد بود.
قلعه نويي، پرتابگري که همه را غلافلگير کرد
پرتاب چکش ايران در المپيک دو نماينده دارد که يکي از آنها پژمان قلعه نويي است، جوان 24 ساله اهل شهرستان کردکوي که موفق شد در رقابتهاي انتخابي المپيک در بلاروس با پرتاب 77 متر و 18 سانتي متري، عازم ريو شود.
قلعه نويي که با کسب سهميه المپيک به همراه کاوه موسوي، نمايندگان ايران در ماده پرتاب چکش هستند و در اين رقابتها بايد با 26 ورزشکار ديگر از 20 کشور رقابت کنند.
رقيبان اين دو ورزشکار از کشورهاي بريتانيا، مصر، آذربايجان، لهستان، برزيل، کاستاريکا، کوبا، يونان، مجارستان، رژيم صهيونيستي، ايتاليا، مکزيک، مولداوي، قطر، اسلواکي، تاجيکستان، اسپانيا، اوکراين، ازبکستان و آمريکا هستند.
مرحله مقدماتي رقابتهاي پرتاب چکش المپيک ريو، عصر چهارشنبه 27 مرداد در دو گروه برگزار ميشود و مرحله نهايي نيز بامداد شنبه 30 مرداد برگزار خواهد شد.
روياي مجللي ناگهان به واقعيت تبديل شد
عادل مجللي قايقران گلستاني مجوز حضور در اين رقابتها را به دست آورد.
کانوسوار 23 ساله و اهل بندرترکمن که مدال برنز بازيهاي آسيايي اينچئون و کاپ يک جهاني پرتقال را در کارنامه دارد، نخستين ورزشکار تاريخ قايقراني ايران در ماده کانو کانادايي المپيک است و اکنون بايد شانس خود را براي موفقيت در اين مسابقات امتحان کند.
مجللي در المپيک بايد با 12 ورزشکار ديگر از کشورهاي چين، قزاقستان، تونس، مکزيک، اسپانيا، گرجستان، برزيل، ليتواني، آذربايجان، مجارستان، پرتغال و اوکراين رقابت کند.
مرحله نخست و نيمه نهايي مسابقات کانوي تک نفره 200 متر المپيک، عصر چهارشنبه 27 مرداد برگزار ميشود و مرحله نهايي نيز عصر پنجشنبه 28 مرداد برگزار خواهد شد.
حضور سه ورزشکار گلستاني در بزرگترين رويداد ورزشي جهان نشان دهنده ظرفيت فوق العاده ورزش استان است/مهر

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *