خانه / اخبار ویژه / افتتاح نخستین مرکز درمان ناباوری درگلستان

افتتاح نخستین مرکز درمان ناباوری درگلستان

همزمان با هفته دولت نخسیتن مرکز درمان ناباروری استان گلستان در گرگان با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید‌.
تقی ریاحی در مراسم افتتاح مرکز درمان ناباروری استان گلستان اظهار داشت: برای ساخت این مرکز 3 میلیارد تومان اعتبارهزینه شده است. این مرکز 450 مترمربع مساحت و جدیدترین تجهیزات تشخیص و درمان ناباروری را دارد و متخصصان زنان، اورولوژی و جنین‌شناسی در این مرکز مشغول فعالیت هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد‌: بین 15 تا 20 درصد از زوج‌های گلستانی نابارور هستند که شمار آنها نزدیک به 4 هزار زوج است و با افتتاح این مرکز زوج‌های نابارور نیازی به مراجعه به مراکز درمانی در دیگر استان‌ها را ندارند.
ریاحی با بیان اینکه افتتاح نخستین مرکز تشخیص و درمان ناباروری در گرگان یک نمادی از تحولاتی بود که در طرح سلامت در سطح کشور رخ داد، ابراز کرد: افتتاح این مرکز در شهرستان گرگان برکات فراوانی برای استان گلستان خواهد داشت.
وی از افتتاح 6 مرکز بهداشت درمان روستایی در گلستان خبر داد و گفت: این 6 مرکز قبل از مهر ماه سالجاری افتتاح خواهد شد و سه مرکز دیگر نیز در پاییز تجهیز می‎شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم در این مراسم گفت: هدف از افتتاح نخستین مرکز تشخیص و درمان ناباروری در شهرستان گرگان خدمت‎رسانی به افراد جامعه و برطرف کردن مشکل نازایی در این استان است.
سید احمد حسینی با بیان اینکه تاکنون به طور آزمایشی این برنامه را راه‎اندازی کردیم، ابراز کرد: 145 نفر ثبت‎نام کردند و تعداد 69 نفر به صورت ویزیت اولیه انجام شد که این افراد در ویزیت اولیه توسط سه متخصص ویزیت شدند.

حتما ببینید

فوری/ حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز

صبح امروز در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، چند فرد مسلح مراسم رژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *