خانه / اخبار اجتماعی / اشک شوق مردم مناطق محروم از بهره مندي نعمت گاز

اشک شوق مردم مناطق محروم از بهره مندي نعمت گاز

امروز گاز در استان گلستان 70 درصد سبد انرژي را به خود اختصاص داده است. بر خلاف دهه‎نخست انقلاب که بيشتر وسايل گرمايشي در منازل از سوخت‎هاي نفت تغذيه مي‎شد امروز گازي هستند و حتي استان نعمت برق و روشنايي خود را مديون تامين سوخت نيروگاه برق استان گلستان در شهرستان علي‎آبادکتول از گاز طبيعي است.
امروز بيش از 89 درصد جمعيت روستايي و 100 درصد جمعيت شهري در استان گلستان از گاز برخوردار هستند و شايد 95 درصد مردم استان گلستان روز‎هاي سخت سرد منازل و صفوف نفت طولاني براي گرم شدن در منازل را ديگر از ياد برده‎باشند.
اما هنوز روستاهايي هستند که در استان گلستان چشم‎انتظار همت و توجه مسؤولان براي خدمات‎رساني از جمله آب لوله‎کشي و گاز هستند.
امروز با مجموعه دوستان شرکت گاز در يک تور خبري براي بازديد از پروژه‎هاي گازرساني به شرق استان گلستان رفتيم تا شرايط گازرساني به روستاهاي محروم استان را ببينيم.
بر اين اساس از پروژه‎هاي گازرساني شهرستان مراوه‎تپه و روستاهاي «شهرک قولاق کسن»، گلي‎داغ و يانبلاغ بازديد کرديم.
شايد همانطور که مديرعامل شرکت‎گاز استان گلستان شادي مردم روستاهاي محروم را بهترين پاداش نسبت به خدمات‎رساني شرکت گاز براي همکاران مجموعه خود دانست اشک‎هاي شوق دهيار «شهرک قولاق کسن» را که از توجه مسؤولان به مناطق محروم سرازير مي‎شد را مي‎توان بهترين پيام امروز اين تور رسانه‎اي برشمرد.
حاج عبدالله آخوند کراقلي، دهيار «شهرک قولاق کسن» با بيان اينکه اين روستا تقريبا يک هزار و 800 نفر جمعيت دارد، گفت: روز سعادت و شادي مردم اين روستا است چرا که به صورت عملي شاهد خدمت‎رساني مسؤولان نظام و دولت هستند.
وي با بيان اينکه «شهرک قولاق کسن» در هفته دولت به فضل الهي و تلاش بي‎شائبه مجموعه همکاران و پيمانکاران شرکت گاز از نعمت خدادادي و طبيعي گاز بهره‎مند مي‎شود، گفت: پيش از اين نيز در روستاي ما خدماتي از قبيل راه‎اندازي ايستگاه ديجيتال، پروژه آبرساني و پروژه‎هاي ديگر محروميت‎زدايي روستايي را شاهد بوديم.
صفر‎علي جمال ليواني، مديرعامل شرکت گاز استان گلستان در جمع خبرنگاران با بيان اينکه تشکر و شادي مردم مناطق محروم بهترين پاداش همکاران ما در شرکت گاز گلستان بعد از يک کار سخت و طاقت فرسا در هواي سرد و گرم است، گفت: امروز مجموعه خبرنگاران استان گلستان از نزديک با بخشي از زحمات و تلاش بي‎شائبه همکاران ما در شرکت گاز آشنا شدند و از نزديک روند توسعه پروژه‎هاي استان گلستان را مشاهده کردند.
وي با بيان اينکه 95 درصد مردم استان گلستان از نعمت گاز طبيعي بهره‎مند هستند، ابراز داشت: در راستاي تحقق شعار سال «اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل» به دنبال اين هستيم که به 25 هزار مشترک در استان گازرساني کنيم و همچنين نيم درصد هدر رفت گاز را در استان گلستان کاهش دهيم.
مدير عامل شرکت گاز استان گلستان به اهميت فرهنگ‎سازي در توسعه استان گلستان اشاره کرد و گفت: استان گلستان در سال 1394 نسبت به سال گذشته با وجود افزايش مشترکين با کاهش مصرف رو به رو بوده است.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *