خانه / اخبار ویژه / استقبال اينترنتي گلستاني‌ها سايت سرشماري را به کما برد

استقبال اينترنتي گلستاني‌ها سايت سرشماري را به کما برد

 

رئيس سازمان مديريت و برنامه‎ريزي گلستان گفت: هنوز يک روز هم از سرشماري نفوس و مسکن به صورت اينترنتي در استان گلستان نگذشته است اما مراجعه مردم استان گلستان به سامانه براي سرشماري ما را شوکه کرده است.

به گزارش سرزمين جم، سرشماري و کسب داده‎هاي آماري امروز مهمترين مسئله براي برنامه‎ريزي مديران کشور است، بر اساس داده‎ها از سرشماري اسناد بالادستي در کشور تبيين مي‎شود.

شايد سرشماري نفوس و مسکن را بايد جامع‎ترين و مهمترين سرشماري در کشور دانست و چنانچه اگر اطلاعات درست و قابل استنادي از اين سرشماري حاصل نشود برنامه‎ريزي‎ها در پنج سال آينده به شکل نادرست تبيين خواهد شد و لذا ضروري است همه آحاد جامعه براي اينکه مسير برنامه‎ريزي در کشور به درستي پيش برود نسبت به ارائه آمار درست اقدام کنند.

از سوم مهر ماه سرشماري نفوس و مسکن به صورت اينترنتي در کشور آغاز شده است ولي گويا مسولان تصور نمي‎کردند که در هر ثانيه 15 نفر براي شرکت در سرشماري به صورت اينترنتي به سايت مراجعه کنند و در ابتداي کار و در روزهاي نخست کار سايت سرشماري نفوس مسکن ظرفيتش براي مراجعان به اين سايت تکميل شده است.

مردم استان گلستان نيز در سرشماري نفوس و مسکن به صورت اينترنتي پرشور حاضر شدند و اين حضور مسؤولان امر را در استان گلستان شگفت‎زده کرد.

حسين پيش‎قدم ، رئيس سازمان مديريت و برنامه‎ريزي گلستان در اين رابطه و در گفت‎گو با خبرنگاران اظهار کرد:  هنوز يک روز هم از سرشماري نفوس و مسکن به صورت اينترنتي در استان گلستان نگذشته است اما مراجعه مردم استان گلستان به سامانه براي سرشماري ما را شوکه کرده است.

وي با بيان اينکه از سه مهر ماه همزمان با آغاز سال تحصيلي سرشماري نفوس و مسکن در استان گلستان به صورت اينترنتي آغاز شده است، اظهار کرد: استقبال مردم براي شرکت در سرشماري به صورت اينترنتي فوق العاده بود.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‎ريزي گلستان  به اهميت زيرساخت‎ها در سرشماري اشاره کرد و گفت: اين سرشماري به صورت اينترنتي تا 24 مهر ماه ادامه خواهد داشت.

پيش‎قدم با بيان اينکه اين هشتمين دوره سرشماري  در استان گلستان است، خاطرنشان کرد: بر اساس ماده 7 قانون مرکز آمار ايران اطلاعات کسب شده به صورت فردي از سرشماري محرمانه باقي خواهد ماند و اطلاعات بدست آمده به شکل کلي پردازش خواهد شد.

وي ادامه داد: 25 مهر ماه تا 25 آبان ماه سرشماري به روش حضوري و يا تبلتي آغاز خواهد شد و تاکيد ما اين است که افرادي خانوارها کارت شناسايي و آرم سرشماري را از مراجعان درخواست کنند و به ماموران سرشماري اطلاعات درست ارائه دهند.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‎ريزي گلستان با بيان اينکه تعداد کل مأموران بکارگيري شده در سرشماري نفوس و مسکن در سالجاري 520 نفر است، افزود: سرشماري در 823 حوزه روستايي و 816 حوزه شهري انجام مي‎شود.

پيش‎قدم يادآور شد:  از 26 تا 30 آبان ماه سرشماري کساني که به دليل مسافرت و يا هنگام حضور مامور در منزل نبودن به صورت تلفني صورت خواهد گرفت.

حتما ببینید

فوری/ حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز

صبح امروز در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، چند فرد مسلح مراسم رژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *