خانه / اخبار گلستان / استاندار گلستان: برخی دستگاه‌های اجرایی مانع جذب سرمایه‌گذار هستند

استاندار گلستان: برخی دستگاه‌های اجرایی مانع جذب سرمایه‌گذار هستند

استاندار گلستان گفت: برخی دستگاه‌های اجرایی، حوزه‌های مدیریت شهری و شورای اسلامی شهرهای استان مانع جذب سرمایه‌گذار هستند.
سید مناف هاشمی با بیان این‌که همه نهادها و زیرمجموعه‌های دولتی باید برای جذب سرمایه‌گذار تلاش کنند اظهار داشت: راه برون رفت از این مشکل ایجاد انسجام مدیریتی است که با اتکا بر آن می‌توان به دستیابی توفیقات بزرگ‌تر امیدوار بود.
وی با اشاره به اقدامات مهم و تاثیرگذاری که طی 39 سال گذشته در راستای عزت و اقتدار جمهوری اسلامی صورت گرفته تصریح کرد: البته سطح انتظارات بیش از این مقدار است و در صورتی که در افتتاح پروژه‌های دهه فجر استان میزان اعتبارات در حوزه‌های عمرانی و جذب سرمایه‌گذار افزایش می‌یافت خرسندتر می‌شدیم.
هاشمی با بیان این‌که ایجاد فاصله بین مردم و مسوولان خطرناک است یادآور شد: مسوولان نباید شرایطی را ایجاد کنند که مردم آنها را با خود متفاوت ببینند و در عین حال عملکرد مسئولان نیز باید به گونه‌ای باشد که مردم باور کنند آنها برای خدمت رسانی آماده‌اند.
استاندار گلستان همچنین گفت: امسال تعداد اخراجی‌های مشاغل استان 10 درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته کمتر شده و این امر نشانه خوبی بر ثبات اشتغال ایجاد شده دراستان است.
سید مناف هاشمی یادآور شد: تعهد استان ایجاد 19 هزار و 400 شغل در سال جاری بوده که تا کنون 18 هزار و 178 مورد محقق شده است.
وی در ادامه با اشاره به همراهی بانک‌ها در ارائه تسهیلات به تولید کنندگان خاطرنشان کرد: با توجه به رتبه دوازدهم استان در اعطای تسهیلات رونق تولید به متقاضیان، باید تا پایان سال 96 با همکاری دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها، جایگاه گلستان حداقل تا رتبه هفتم کشور صعود کند.
وی افزود: در عرصه پرداخت تسهیلات مربوط به نوسازی و بازسازی واحدهای تولیدی هم‌اینک با پرداخت بیش از 120 میلیارد ریال به 11 واحد تولیدی، رتبه ششم کشور را داریم که امیدواریم با همکاری بانک‌ها به جایگاه سوم دست یابیم.
استاندار گلستان ادامه داد: 342 واحدی تولید استان با همکاری بانک‌ها 5هزار و 131 میلیارد ریال وام در قالب رونق تولید، نوسازی و بازسازی و پرداخت مستقیم از بانک‌ها دریافت کرده‌اند.
به گفته وی، با توجه به اهمیت ارائه وام برای رونق تولید، امیدواریم تا پایان سال جاری با همکاری بانک‌ها تا یکهزار و 200میلیارد ریال دیگر به واحدهای تولیدی پرداخت شود.

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *