خانه / اخبار ویژه / از ترکه هاي بيداد و ستم تا ترکه هاي فاني

از ترکه هاي بيداد و ستم تا ترکه هاي فاني

 

داوود خاندوزي / خبرنگار به گزارش سرزمين جم، موجب ماده 77 آئين نامه اجرايي مدارس، تنبيه بدني از سوي  کادر اداري و آموزشي تخلف اداري محسوب مي‌شود.

ماده 77 اين آيين‌نامه تأکيد مي‌کند «هر گونه تنبيه ديگر از قبيل اهانت، تنبيه بدني و تعيين تکليف درس به منظور  تنبيه ممنوع است».

البته از عمر اين مقررات 15 سال مي‌گذرد و احساس مي‌شود قوانين و مقررات انضباطي آموزش و پروش نياز به يک بازنگري جدي دارد چرا که  گه‌گداري از رسانه‌ها و خانواده دانش‌آموزان موضوعاتي از قبيل تنبي بدني و ضرب و شتم به گوش مي‌رسد.

شايد نوع تنبيه در گذشته‌هاي دور که بيشتر به صورت بدني و با استفاده از ابزارهاي خاصي مانند ترکه و فلک بوده که هنوز آثاري از اين نوع تنبيه‌ها حتي در کتاب‌هاي درسي ادبيات فارسي وجود دارد  ذهنيت‌هاي غلطي را از سيستم آموزشي و انضباطي آموزش و پرورش براي دانش‌آموزان به وجود آورده است.

البته نبايد نمونه‌هاي از تخلف‌هاي آموزش و پرورش را به تمامي فرهنگيان زحمتکش و خدوم که مثل پدر و يا مادري دلسوز دانش‌آموزان خود را آموزش و تربيت مي‌کنند نسبت داد.

ما در کشور نمونه‌هاي از معلمان فداکار داشتيم در مدرسه روستاي نوکجو روتک خاش هنگام زنگ تفريح که بچه‌ها بيرون کلاس بودند وقتي گردباد شديدي مي‌وزد و معلمان که متوجه ريزش ديوار بر روي دانش‌آموزان مي‌شوند سريع براي نجات آنان اقدام مي‌کنند اما سرعت و قدرت گردباد به حدي زياد بود که آوار مرگبار ديوار اين دو معلم فداکار را زمين گير مي کند و آنان ميان ديوار و بچه هاي حائل مي‌شوند تا بچه‌ها نجات پيدا کنند.

و يا علي‌ محمد محمديان، معلم کلاس دوم ابتدايي که به خاطر  دانش‌آموز بيمار مريواني ماهان رحيمي که تا دانش‌آموزان آن را مسخره نکنند و به منظور همدردي با وي اقدام به تراشيدن موي سر خود کرده بود.

ملت ايران دانش‌آموزان درس دفاع مقدس و ايثار در راه انقلاب ترکه‌هاي بيداد و ستم‌هاي رژيم شاهنشاهي را هنوز فراموش نکردند و شايد درد اين ترکه‌ها امروز بسيار سنگين‌تر از انتشار خبرهاي در راستاي تخلف محدود معلمان آموزش و پرورش در رسانه‌هاي چون بي بي سي است.

امروز رسانه‌ مزدور بي بي سي که عناد و دشمني خود را با انقلاب و نظام مقدس جمهوري اسلامي بارها و بارها ثابت کرده است با پرداختن به ماجراي تنبيه دانش آموزان کلاله‌اي به دنبال اين است که بگويد سيستم آموزش و پروش نظام مقدس جمهوري اسلامي حقوق‌ انساني را رعايت نمي‌کند و به نظر مي‌رسد اين تعبير بي بي سي به دور از انصاف است.

گرچه اگر تخلفي از سوي معلم کلاله‌اي صورت گرفته باشد از سوي مجاري قانوني براي خانواده‌ها امکان رسيدگي به آن وجود دارد اما به نظر مي‌رسد همراهي و هم صدايي برخي از رسانه‌هاي استان با نداي مسموم رسانه انگليسي بي بي سي شايد ديگر جايز نيست و از آنجايي که اين موضوع ابزاري براي تخريب سيستم آموزش و پرورش قرار گرفته بهتر است نسبت به آن با بصيرت بيشتري پرداخته شود.

گفتني است به گزارش مرکز اطلاع رساني و روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش گلستان، معلم خاطي از مدرسه مذکور به مدرسه ديگري منتقل و پرونده وي نيز برابر قوانين و مقررات، به هيأت رسيدگي به تخلفات اداري ارسال شده است.

آموزش و پرورش گلستان در جوابيه خود اعلام کرد: به دليل اينکه تنبيه (دانش آموزان) شدت نداشته، والدين شاکي، رضايت کتبي خود را اعلام کرده اند.

هفته گذشته به دنبال انعکاس خبري در برخي سايت هاي خبري محلي، مبني بر ضرب وشتم پنج دانش آموز در کلاله توسط يک معلم، سرپرست آموزش وپرورش اين شهرستان اعلام کرده بود که موضوع ضرب وشتم دانش آموزان از طرق مختلف و نيز حراست اين مديريت تحت بررسي دقيق قرار دارد.

حتما ببینید

فوری/ حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز

صبح امروز در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز، چند فرد مسلح مراسم رژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *