خانه / اخبار اقتصادی / اخذ سند مالکیت برای همه اراضی ساحلی استان گلستان

اخذ سند مالکیت برای همه اراضی ساحلی استان گلستان

ابوطالب قزل‌سفلو در بازدید از اراضی ساحلی استان اظهار داشت: در استان گلستان 22 هزار هکتار اراضی مستحدث و ساحلی دریای خزر وجود دارد که برای آنها به نام دولت سند مالکیت اخذ شده است.
وی افزود: به منظور مشخص شدن مرز بین اراضی زراعی و اراضی مستحدث و ساحلی، بنچ مارک‌هایی به طول 5 کیلومتر بنچ مارک‌هایی در حوزه شهرستان‌های بندرترکمن، گمیشان و بندرگز نصب شده است.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان تصریح کرد: در همین خصوص طرح کاداستر یا حدنگاری را در دستور کار داریم که براساس آن نقشه‌ها و اسنادی که با هماهنگی اداره ثبت اسناد تهیه شده تبدیل به کاداستر می‌کنیم تا وضعیت مالکیت اراضی مشخص شده و تثبیت و مالکیت انجام شود.
قزل‌سفلو گفت: خوشبختانه تثبیت اراضی ساحلی استان آزاد است و با اقدامات خوبی که در گذشته در این اراضی صورت گرفته جلوی تجاوزات و تصرفات، به خصوص ساخت و سازها گرفته شده و اگر در جاهایی هم تصرفاتی در غالب فعالیت‌های زراعی صورت گرفته، پیگیری‌های قانونی در حال انجام است.
وی اظهار کرد: بخشی از این اراضی مشمول طرح تداخلات است که از طریق دبیرخانه جهادکشاورزی شهرستان‌ها در حال پیگیری است، عرصه‌هایی هم که به عنوان عرصه‌های تصرفی است برابر قانون از طریق مراجع قضایی پیگیر هستیم.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان افزود: امیدواریم بتوانیم از اراضی ساحلی و مستحدث برای متقاضیان برای فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در آنها در غالب قوانین و مقررات در طرح‌هایی که قابلیت اجرایی دارند استفاده کنیم.
قزل‌سفلو اظهار داشت: در سال جاری مقرر شده با اعتبار 5 میلیارد و 520 میلیون ریال در طول 50 کیلومتر بنچ مارک در اراضی دولتی احداث شود.

حتما ببینید

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏

قانون نانوشته جمع آوری کنتور آب مدارس به دلیل بدهی!‏ وحید حاج سعیدی- ماموران اداره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *