خانه / اخبار اجتماعی / اختصاص 400 میلیارد ریال وام ارزان قیمت برای اشتغال روستائیان گلستان

اختصاص 400 میلیارد ریال وام ارزان قیمت برای اشتغال روستائیان گلستان

استاندار گلستان گفت که 400 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت اشتغال زایی برای روستائیان این استان در نظر گرفته شده که در دست پرداخت به متقاضیان سرمایه گذاری است.
سیدمناف هاشمی اظهار کرد: این وام از محل تفاهم نامه استانداری گلستان و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و بنیاد علوی با عاملیت بانک سینا به صورت یارانه ای در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
به گفته وی؛ با توجه به اینکه پنج درصد از سود وام توسط معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و پنج درصد از سوی بنیاد علوی پرداخت می شود ، سود پرداختی توسط متقاضیان تنها هشت درصد خواهد بود.
هاشمی افزود: طبق مفاد این تفاهم نامه، دفتر امور روستایی و شوراها و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری باید تا یک و نیم برابر تسهیلات اختصاص یافته به استان، پرونده های واجد شرایط را به بانک معرفی شود.
وی افزود: با توجه به معرفی 600 میلیارد ریال پرونده توسط دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری به بانک، بر پیگیری ویژه و جذب تسهیلات تا اسفند سال جاری تاکید کرد.
استاندار گلستان گفت: یکی از ماموریت های اصلی دفتر امور روستایی و معاونت امور عمرانی استانداری جذب 100 درصد این تسهیلات است.
به گفته وی؛ پرداخت این وام با اولویت دادن به طرح های در حال پیگیری با توجه به نیاز استان و بیشتر در حوزه های گردشگری، کشاورزی، صنایع، شیلات و خدمات باشد.
حدود 47 درصد از جمعیت یک میلیون و 869 هزار نفری گلستان در یکهزار و 75 روستا مستقرند و بیشتر از طریق کشاورزی و دامپروری امرار معاش می کنند.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *