خانه / اخبار اقتصادی / اجرای طرح منطقه آزاد اینچه‌برون در ۳۱ هزار هکتار

اجرای طرح منطقه آزاد اینچه‌برون در ۳۱ هزار هکتار

استاندار گلستان گفت: در طراحی منطقه آزاد اینچه‌برون, پتانسیل‌هایی مانند, پایانه غلات, پتروشیمی, گردشگری, فرودگاه گرگان و جزیره آشورداده در نظر گرفته شده بود و این منطقه با ۳۱ هزار هکتار مصوب شد.
سید مناف هاشمی, در بازدید از منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون به همراه مشاور رئیس جمهور و استانداران برخی استان‌ها اظهار داشت: از گذشته‌های دور, مردمان این منطقه مراودات خوبی با کشورهای همسایه داشتند و قرار گرفتن استان گلستان در همسایگی ترکمنستان و قزاقستان و مرز ریلی, خشکی و آبی, ارتباطات خوبی فراهم کرده است.
وی تصریح کرد: فرایند مطالعاتی طرح منطقه آزاد تجاری اینچه برون از 5 سال گذشته کلید خورد و این منطقه بیش از 8 هزار سال قدمت دارد.
استاندار گلستان افزود: استان گلستان جزء استان هایی است که بیشترین سهم کشاورزی را دارد و 49 درصد جمعیت مرتبط با کشاورزی و روستایی است. 33 درصد سهم اشتغال در بخش کشاورزی است, و سهم اشتغال در صنعت 32.5 درصد و در خدمات, 38.7 درصد است.
استاندار گلستان تاکید کرد: در طراحی منطقه آزاد, پتانسیل‌هایی مانند, پایانه غلات, پتروشیمی, گردشگری, فرودگاه گرگان و جزیره آشورداده در نظر گرفته شده بود که در روند نقشه‌های منطقه آزاد, فرودگاه گرگان و جزیره آشوراده از طرح ارج و این منطقه با 31 هزار هکتار مصوب شد.
مدیر کل راه‌آهن شمال شرق2 هم در این بازدید اظهار داشت: با ایجاد منطقه آزاد تجاری و بندر خشک در بخش اینچه‌برون, 3 هزارو 500 فرصت شغلی ایجاد خواهد شد و اکنون نیز که در حال ساخت, زیر ساخت‌ها هستیم و 160 نفر مشغول به کار بوده که 20 درصد از این تعداد نیروی تخصصی و بقیه نیروهای بومی و محلی هستند.
محمدرضا قربانی افزود: محدوده بندر خشک اینچه برون دارای یک هزار و 435 کیلومتر خط نرمال و یک‌هزار و 520 کیلومتر خط عریض است.
مدیر کل راه آهن شمال شرق 2 تصریح کرد: قرار است در بندر خشک, انبارها, سوله و سیلوهایی ساخته شود تا در زمان توقف, بار در این سوله‌ها, انبارها تخلیه شود و محموله‌های نفتی و غیرنفتی به صورت مجزا نگهداری خواهند شد.

حتما ببینید

در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران گلستان مطرح شد؛ امرار معاش، بهانه است/لزوم برخورد قاطع با دستفروشان محور زیارت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان به تمامی دستگاه‌های اجرایی دخیل در حوزه حفظ حریم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *