خانه / اخبار اجتماعی / اجرایی شدن طرح پرونده الکترونیک سلامت درگلستان

اجرایی شدن طرح پرونده الکترونیک سلامت درگلستان

طرح پرونده الکترونیک سلامت به صورت پایلوت در استان گلستان اجرا می شود
دکتر سید محمد حسینی مدیرکل بیمه سلامت گلستان اظهار داشت : طرح پرونده الکترونیک سلامت از ابتدای آبان ماه امسال به صورت پایلوت در استان گلستان اجرا می شود .
وی افزود : در این طرح که نرم افزار آن در همه مراکز بهداشتی و درمانی استان گلستان نصب خواهد شد ، بیماران در ابتدا به پزشکان خانواده مراجعه کرده و پزشکان تشخیص مراجعه به متخصصان را داده و بیمار به متخصص مراجعه می کند و همه مراحل ارجاع و درمان بیمار نیز در این پرونده الکترونیک ثبت می شود.
مدیر کل بیمه سلامت استان گلستان تصریح کرد : اولویت اجرای این طرح در ابتدا در روستاهای استان است و هم اکنون 255 پزشک خانواده در روستاهای استان مستقر هستند که تلاش داریم استقرار پزشکان خانواده در شهر ها نیز محقق شود .
دکتر حسینی همچنین افزود : استان گلستان علاوه بر این به عنوان پایلوت اجرای طرح مرکز تماس در کشور انتخاب شده و دراین طرح نیز بیمه شدگان می توانند به این مرکز تماس داشته و مسائل و مشکلات خود را مطرح کرده و به صورت هوشمند در سیستم ثبت و بررسی شود .
وی اظهار کرد : در سال گذشته 5 میلیون و 295 هزار نفر به مراکز تحت پوشش مراجعه کرده اند که 135 هزار نفر از بیمه شدگان در بیمارستان ها بستری شدند .
مدیر کل بیمه سلامت استان گلستان افزود : هم اکنون در استان گلستان بیش ازیک میلیون و 278 هزار بیمه شده وجود دارد و 71 درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند .
دکتر حسینی گفت : این تعداد مراجعه در سال 94 به مراکز درمانی 2 هزار و 797 میلیارد ریال هزینه خدمات بیمه سلامت داشته اند و ماهانه 233 میلیارد ریال برای بیمه شدگان در استان هزینه می شود در حالی که تنها ماهانه 30 میلیارد ریال از بیمه شدگان جمع آوری می شود .
وی تصریح کرد : با وجود تاخیر و معوق بودن پرداخت به پزشکان و مراکز درمانی استان ، خوشبختانه هم اکنون همه مراکز درمانی همکاری لازم را با ما و بیماران دارند .
مدیر کل بیمه سلامت استان گلستان با اشاره به اینکه جامعه به سمت سالمندی در حال حرکت است ، افزود : با توجه به این شرایط هزینه های درمانی مردم به علت سالمندی ، تغییر سبک زندگی و مشکلات تغذیه و بی تحرکی افزایش می یابد به همین علت بیمه سلامت محور فعالیت خود را افزایش امید به زندگی با سلامت قرار داده است .
دکتر حسینی اظهار داشت : آموزش یکی از را ه های توانمند سازی مردم است که رسانه ها می توانند در این امر کمک فراوانی به ما داشته باشند .

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *