خانه / اخبار اجتماعی / آب، شيريـن به گميشان ميرود…!

آب، شيريـن به گميشان ميرود…!

خط انتقال آب شرب  از تاسيسات  آب شيرين  کن نياز آباد به منطقه گميشان از جمله روستاهاي  (، چارقلي، خواجه نفس، دهنه 1و2 ، قرمسه و …) آغاز گرديد.

مهندس شکيبافر گفت: به علت خشکسالي  هاي اخير حاکم بر منطقه متاسفانه ذخيره آب در سفره هاي زيرزميني استان بسيار کاهش پيدا کرده و اين امر منجر به بازدهي نامناسب چاه هاي آب استان شده است که نياز آب شيرين اين استان بايد تاميين گردد، حتي خريد آب از بخش خصوصي  پيش بيني شده و در دستور کار آبفار استان قرار گرفته است.

وي گفت : در اين راستا اجراي اين خط پمپاژ به طول 4 هزار و 600 متر از تاسيسات آب شيرين کن تا خطوط انتقال روستاهابا اعتبار بيش از 7 ميليارد ريال در دستور کار قرار گرفته است که جمعيتي بالغ بر 16 هزار و 194 نفر تحت پوشش قرار مي‌دهد.

شکيبافر با اشاره به اينکه اين مرکز با دبي 22 ليتر بر ثانيه افتتاح مي‌شود، گفت: با افتتاح اين طرح 2 هزارمترمربع بر ظرفيت مجتمع آبرساني شهدا که روستاهاي شهرستان‌هاي بندرترکمن و گميشان را تحت پوشش قرار مي‌دهد

فيروزي فرماندار بندرترکمن نيز در اين مراسم گفت: با بهره برداري از اين طرح مشکلات کمبود آب در روستاهاي شهرستان گميشان برطرف مي شود و مردم ديگر دغدغه کمبود آب شرب نخواهند داشت.

حتما ببینید

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گلستان:

شناسایی افرادی که ارز دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند، در دستور کار قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *